پیراشکی مکزیکی

مواد لازم

آرد دو پیمانه
تخم‌مرغ یک عدد
پودر قند نصف پیمانه
بیکینگ‌پودر یک قاشق چایخوری
شیر نصف پیمانه
کره 50 گرم
پودر جوزهندی در صورت تمایل مقداری

پیراشکی مکزیکی

طرز تهیه

ابتدا کره را در شیرداغ حل می‌کنیم، سپس یک فنجان از آرد الک شده را به شیری که از روی حرارت برداشته‌ایم اضافه کرده، آن گاه تخم‌مرغ و بقیه مواد را می‌افزاییم و مخلوط می‌کنیم و بقیه آرد را تا حدی که خمیر به دست نچسبد اضافه کرده سپس خمیر را به مدت دو ساعت در جای گرم قرار می‌دهیم.

خمیر را روی سطح صافی که مقداری آرد پاشیده‌ایم به ضخامت نیم‌سانت پهن می‌کنیم و با قالب پیراشکی یا دهانه لیوان قالب زده، در روغن سرخ می‌کنیم. بعد از این‌که سرد شد روی آن را با پودر قند یا شکلات ذوب شده تزئین می‌کنیم.

(0) نظر
برچسب ها :
9
شیرینی توپی

مواد لازم

 

آرد سفید یک پیمانه
خاک قند1/4 پیمانه
کره 100 گرم
هل یک قاشق مرباخوری
زرده و سفیده تخم‌مرغ دو عدد
گردوی آسیاب شده به میزان لازم

شیرینی توپی

طرز تهیه  

ابتدا کره را با همزن زده تا نرم شود بعد دو عدد زرده تخم‌مرغ، خاک‌قند، هل و آرد را به تدریج به مواد اضافه کنید. بعد از این که تمامی مواد با هم مخلوط شد به شکل گلوله‌های توپی درآورده و در سفیده تخم‌مرغ می‌غلتانیم.

سپس در گردوی آسیاب شده قرار داده و به مدت 10 تا 15 دقیقه در دمای 175 درجه سانتی‌گراد درون فر قرار می‌دهیم.

نکته: می‌توانید برای تزئین از هل استفاده کنید.

(0) نظر
برچسب ها :
9
نان کنجدی

مواد لازم

آرد چهار پیمانه
خمیرمایه دو قاشق چایخوری
شیر و آب ولرم نصف پیمانه
روغن مایع نصف پیمانه
تخم‌مرغ یک عدد
کره 125 گرم
نمک نصف قاشق چایخوری
شکر یک قاشق چایخوری

برای روی نان

زرده تخم مرغ یک عدد

روغن مایع دو قاشق غذاخوری

سیاه‌ دانه به میزان لازم

نان کنجدی

                                                               
طرز تهیه

آرد را به همراه خمیرمایه، نمک و شکر مخلوط کرده، وسط آن را گود می‌کنیم. شیر، آب، روغن‌مایع، تخم‌مرغ را وسط آرد ریخته و خیلی آهسته شروع به هم زدن می‌کنیم تا خمیر به دست آید. خمیر را به مدت ده دقیقه ورز می‌دهیم تا کاملا صاف و یک‌دست شود. به آن 30 دقیقه استراحت می‌دهیم، سپس خمیر را به 16 قسمت تقسیم کرده و هر کدام را به اندازه یک پیش‌دستی باز کرده، روی آن را با کمک برس، کره نرم شده می‌مالیم و کنجد ‌پاشیده و از یک طرف شروع به رول‌کردن می‌کنیم و دو سر آن را به هم می‌رسانیم تا به شکل حلقه دربیاید؛ روی آن را زرده تخم‌مرغ زده شده به همراه روغن مایع می‌مالیم و سیاه‌دانه می‌پاشیم، دوباره ده دقیقه استراحت می‌دهیم و در فری که از قبل با درجه 170 سانتی‌گراد گرم کرده‌ایم قرار می‌دهیم تا روی آن طلایی شود.

(0) نظر
برچسب ها :
9
نان یمنی

مواد لازم

برای 4 عدد نان

پودر مایه خمیر یک قاشق غذاخوری
شکر یک قاشق غذاخوری
آب ولرم 2و 1/2 پیمانه
آرد گندم سه پیمانه
نمک یک قاشق چایخوری
کره آب شده چهار قاشق غذاخوری

نان یمنی

طرز تهیه

پودر مایه خمیر را با مقداری شکر در حدود 1/3 پیمانه آب حل کنید و به مدت 10 دقیقه در جای گرم قرار دهید.

بقیه آب و شکر را به همراه آرد، نمک و کره یا روغن‌مایع درون مایه خمیر مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا خمیر نرم و یک‌دستی به وجود آید. در ظرف را با حوله تمیزی بپوشانید و یک ساعت آن را در جای گرم قرار دهید تا دو برابر شود.

خمیر را هم بزنید و اگر فکر می‌کنید خمیر بیش از حد سفت است مقدار کمی آب به آن اضافه کنید. روی ظرف را بپوشانید و دوباره به مدت یک ساعت در جای گرم قرار دهید.

یک تابه نچسب را روی حرارت پایین قرار دهید و سه تا چهار قاشق از خمیر را درون آن بریزید و اجازه دهید بپزد و روی آن حباب زده و تغییر رنگ دهد. نیازی نیست این نان را برگردانید واگر دوست داشتید آن طرف دیگر نان را برگردانید فقط چند ثانیه حرارت دهید.

نان آماده شده را از درون تابه بردارید و در پارچه تمیزی بپیچید. بقیه خمیر را به همین ترتیب بپزید. می‌توانید هر بار درون یک تابه دو تا سه نان بپزید.

(0) نظر
برچسب ها :
9
خشک گردویی

مواد لازم

آرد سفید 250 گرم
روغن 125 گرم
خاک‌قند یک قاشق سوپخوری
وانیل یا زنجبیل کوبیده یک قاشق چایخوری
گردو خرد شده ریز 100 گرم

خشک گردویی

طرز تهیه

ابتدا روغن، خاک‌قند و وانیل را مخلوط کرده، سپس گردو را به آن اضافه و بعد آرد را می‌ریزیم و ورز می‌دهیم. فر را روی 300 درجه سانتی‌گراد قرار داده و بعد سینی فر را با کاغذ مخصوص شیرینی می‌پوشانیم و با خمیر، قالب به صورت‌های گرد، لوزی، گل، مثلث و ... زده و ‌به دلخواه خودتان در سینی فر بچینید و به مدت 20 دقیقه بگذارید تا بپزد و بعد سینی را از فر خارج کرده، وقتی خنک شد در یک ظرف خاک‌قند ریخته و این شرینی‌ها را درون خاک‌قند بغلتانید، سپس در یک ظرف بچینید، برای تزئین می‌توانید از پودر پسته استفاده کنید.

(0) نظر
برچسب ها :
9
کیک پر

مواد لازم

کره 3/4 پیمانه
شکر دو پیمانه
وانیل 1/3 قاشق چایخوری
تخم‌مرغ چهار عدد
آرد سه پیمانه
بیکینگ‌پودر دو قاشق مرباخوری
ماست رقیق یک پیمانه
نمک یک پر
اسانس به دلخواه چند قطره

کیک پر

طرز تهیه

کره نرم شده را با شکر خوب می‌زنیم تا سفید رنگ شود. آن‌گاه، وانیل را اضافه کرده، تخم‌مرغ‌ها را یکی‌یکی داخل مواد شکسته و برای هر کدام یک دقیقه خوب هم بزنید. آرد و بیکینگ‌پودر را در ظرفی الک می‌کنیم و آنها را به تدریج به ماست اضافه کرده و به آرامی مخلوط می‌کنیم و در آخر، اسانس را هم اضافه می‌کنیم، مایه را در قالبی که از قبل چرب کرده‌ایم، ریخته و درون فر به مدت 30 دقیقه با دمای 180 درجه سانتی‌گراد قرار می‌دهیم.

(0) نظر
برچسب ها :
9
نان طلایی

مواد لازم

آرد پنج پیمانه
بیکینگ‌پودر سه قاشق چایخوری
نمک نصف قاشق سوپخوری
کره یا مارگارین 3/4پیمانه
کره برای روی نان 40 گرم
شیر و پودر سوخاری به میزان لازم

نان طلایی

طرز تهیه

مواد ذکر شده را به گونه‌ای مخلوط می‌کنیم تا کره به خورد آرد رفته و به شکل خرده نان دربیاید. سپس، آرام‌آرام شیر را اضافه می‌کنیم تا خمیر نرمی به دست بیاید. خمیر را نیم‌ساعت استراحت می‌دهیم، به کمک وردنه آن را باز می‌کنیم و به قطر دو سانتی‌متر قالب می‌زنیم و به وسیله برس، کره را روی آن می‌مالیم و سطح آن را با بیسکوئیت ترد پودر شده یا آرد سوخاری می‌پوشانیم و در سینی که از قبل چرب شده، گذاشته و در فر با دمای 170 درجه سانتی‌گراد قرار می‌دهیم تا روی آن طلایی شود.

(0) نظر
برچسب ها :
9
خاگینه حلزونی

مواد لازم

آرد حدود 250 گرم
پودرخمیرمایه یک قاشق سوپخوری
شیر یا آب‌ولرم نصف پیمانه
وانیل نصف قاشق چایخوری
پودرقند 40 گرم
روغن مایع سه قاشق غذاخوری
تخم مرغ یک عدد و یک عدد زرده
شربت زعفرانی دو لیوان
پودر پسته جهت تزئین

خاگینه حلزونی

خاگینه حلزونی

طرز تهیه

درون ظرفی آرد، پودر خمیرمایه، وانیل، پودرقند را الک کرده و مخلوط کنید. شیر یا‌ آب‌ولرم را نیز اضافه کرده، روغن مایع و یک عدد تخم‌مرغ را افزوده و خمیر کنید و اجازه دهید تا خمیر استراحت کند. سپس به شکل حلزون درآورده، در سینی چرب شده فر بچینید. زرده تخم‌مرغ را روی آن مالیده و داخل فر گرم در طبقه وسط با دمای 175 درجه سانتی‌گراد قرار دهید. بعد از پخت و طلایی شدن شربت داغ را روی‌ خاگینه‌ها بریزید.

(0) نظر
برچسب ها :
9
نان پنیری

مواد لازم

پنیر صبحانه 250 گرم
آرد 2/5 لیوان
شیر نصف لیوان
زرده تخم‌مرغ یک عدد
بیکینگ‌پودر یک قاشق مرباخوری
روغن‌ آب‌کرده یک استکان
نمک یک قاشق مرباخوری

نان پنیری

نان پنیری

طرز تهیه

روغن را با آرد مخلوط، نمک  و بیکینگ‌پودر را اضافه کرده و هم می‌زنیم بعد شیر را کم‌کم ‌افزوده تا خمیر یکدستی تهیه شود. خمیر را پهن کرده پنیر را خرد می‌کنیم و لای آن می‌چینیم (می‌توانیم کمی گردوی خرد شده هم بریزیم) خمیر را لوله کرده یا هر مدلی که خواستیم در ظرف چرب شده می‌گذاریم. روی خمیر را یک زرده تخم‌مرغ می‌مالیم و با چاقو چند برش روی سطح آن داده تا مغزپخت شود و درون فر با حرارت 180 درجه سانتی‌گراد می‌گذاریم تا وقتی که روی نان طلایی و زیر نان از ظرف جدا شود.

(0) نظر
برچسب ها :
9
نان زیتون

مواد لازم

تخم‌مرغ دو عدد
زیتون‌سبز یا سیاه خرد شده 125 گرم
شیر ولرم یک پیمانه
روغن‌زیتون یا مایع سه قاشق غذاخوری
خمیر مایه یک قاشق غذاخوری
نمک یک قاشق چایخوری
نعنا یا پونه‌خشک یک قاشق غذاخوری
آرد به میزان لازم

نان زیتون

نان زیتون

طرز تهیه

شیر را با خمیر مایه مخلوط کرده، سپس تخم‌مرغ‌ها را اضافه می‌کنیم و آن قدر هم می‌زنیم تا مایع، دارای حباب شود. آن‌گاه روغن، پونه، زیتون، نمک و آرد را افزوده تا خمیر یک دستی تهیه شود. نیم ساعت خمیر را استراحت داده، بعد به هر مدلی که ‌خواستیم شکل می‌دهیم و در سینی چرب شده و فر 200 درجه سانتی‌گراد به مدت 55 دقیقه تا وقتی که روی نان قهوه‌ای شود می‌گذاریم تا خوب بپزد.

(0) نظر
برچسب ها :
9
X