شربت ترخون
شربت معطر ترخون را مي‌توانيد بر روي انواع بستني و نيز درون چاي و آب‌هاي گازدار بريزيد و آن‌ها را به طعم ترخون معطر كنيد.
آشنايي با روش تهيه شربت ترخونشربت معطر ترخون را مي‌توانيد بر روي انواع بستني و نيز درون چاي و آب‌هاي گازدار بريزيد و آن‌ها را به طعم ترخون معطر كنيد.

مقدار تهيه:‌ 2 پيمانه

مواد لازم:

آب: يك و نيم پيمانه

شكر:‌ يك و نيم پيمانه

ترخون تازه: سه تا چهار شاخه، كمي خرد شود.

 

طرز تهيه:

ترخون• درون قابلمه‌اي آب و شكر را با هم مخلوط كرده و روي حرارت متوسط

آن‌ها را جوش بياوريد.

• ترخون را به ظرف اضافه كرده و با درب باز، 2 دقيقه ديگر آن‌ها را بجوشانيد.

• ظرف را از روي حرارت برداشته و درب ظرف را بگذاريد و يك ساعت صبر

كنيد تا شربت خنك شود.

• با استفاده از يك صافي، ترخون‌ها را از شربت جدا كرده و شربت را درون
ظرف درب‌داري بريزيد و درب آن را بگذاريد.

• ظرف را مي‌توانيد درون يخچال تا دو هفته نگه‌داري كنيد.

(0) نظر
برچسب ها :
10
تهيه چاي دو رنگ

Thumbnail.ashx

چاي دو رنگ هم از زمانيكه چاي در ايران مرسوم شده , در مراسم خواستگاري و مجالس مهم باب شد.

 

در گذشته يكي از هنرهاي زنان ايراني درست كردن چاي دو رنگ بود كه كم كم به مرور زمان كمرنگ شده و امروزه در مواردي خاص و يا در خانواده هايي اصيل به چشم ميخوره.

روش درست كردن چاي دو رنگ ساده ست ولي كمي نياز به صبر و حوصله و دقت داره:

طرز تهيه:

استكان هاي كمر باريكتون رو در بيارن و يك چاي خوش رنگ دم كنيد و آماده بشين براي درست كردن چاي دو رنگ . اول نصف استكان رو آب جوش بريزين و چند حبه قند توي استكان بندازين و با قاشق چاي خوري هم بزنين تا قند حل بشه . غلظت قند بايد زياد باشه و به حد اشباع برسه . يعني وقتي كه قند ميندازين ديگه حل نشه و شيره ماننده بشه . براي اين منظور تعداد ۴ تا ۶ حبه قند كافيه . حالا توي يك كاسه چاي خالص بريزين و با استفاده از يك قاشق يا ملاقه كوچك به آرومي و كم كم روي اين شيره چاي بريزين . ميبينين كه آب در پايين و چاي در بالا قرار ميگيره . به همين سادگي .

اگه در مقياس زياد ميخواهين درست كنين , توي يك قابلمه آب و شيره بايد درست كنيد . يعني به تعداد و متناسب با استكان ها آب داخل قابلمه بريزين و قند يا شكر رو اونجا بهش اضافه كنين و بعد توي تمام استكان ها رو تا نيمه با اين شيره پر كنين و به آهستگي چاي رو به استكان ها اضافه كنيد . براي سادگي و سرعت كار هم ميتونين از يك يا دو نفر آدم خونسرد استفاده كنيد.

اين روش بيشتر مجلسي و تفنني و رسمي هست و مزه و طعم چاي در اون چندان مطرح نيست مخصوصن هم كه چايي شيرينه نه تلخ . به همين دليل از آوردن اين چاي براي كسانيكه عادت به نوشيدن داغ داغ چاي دارن و تصور ميكنن اگه چاي بيشتر از دو دقيقه در استكان باقي بمونه از دهن مي افته , خودداري كنيد .

(0) نظر
برچسب ها :
9
كاپوچينو ايتاليايي
capo-chino-italyia
 

مواد لازم:
اسپرسو  نصف فنجان
شير  نصف فنجان

 

طرز تهيه:
اسپرسو را با دستگاه درست كرده وشير را در شير جوش ريخته با بخار جوشانده تا كاملا كف كند .كف شير را گرفته به ارامي به اسپرسو اضافه ميكنيم.

(0) نظر
برچسب ها :
9
X