خوراك لوبيا عروس!

خوراك لوبيا عروس!

خوراك لوبيا عروس!
لوبيا عروس را 15 دقيقه جداگانه بپزيد و مواد را به آن اضافه كنيد تا به مدت45 دقيقه...
مواد لازم براي پنج نفر:
لوبيا عروس                             2 پيمانه
سيب زميني                              1عدد متوسط
فلفل دلمه اي                              نصف عدد
قارچ                                      6عدد متوسط
هويج                                      2عدد متوسط
گوجه فرنگي                            6عدد متوسط
روغن زيتون                            به ميزان لازم
نمك، فلفل قرمز، ادويه كاري       به ميزان لازم
طرز تهيه :
مواد لازم را آماده كنيد كه بسته به سليقه تان هم مي توانيد حلقه حلقه و هم نگيني خورد كنيد، لوبيا عروس را 15 دقيقه جداگانه بپزيد و سپس مواد آماده شده را به آن اضافه كرده، نمك، فلفل و ادويه ي لازم را نيز اضافه كنيد  و 45 دقيقه زمان دهيد تا با هم بپزند، سپس با روغن زيتون ميل كنيد.
(1) نظر
برچسب ها :
11
خوراك گوشت گوساله با زنجبيل

خوراك گوشت گوساله با زنجبيل

گوشت و ادويه را در كاسه‌اي با هم مخلوط كرده و اجازه مي‌دهيم تا گوشت طعم‌دار شود. نودل‌ها را در آب جوش ريخته و طبق دستور روي بسته بندي، بعد از مدت ذكر شده، آن را آبكش كرده و كنار مي‌گذاريم.مواد لازم براي 4نفر
 • گوشت ران گوساله: نيم كيلوگرم (كه با برش‌هاي نازك بريده شده)
 • ادويه تند دلخواه: يك قاشق چايخوري
 • نودل آماده طبخ:  300 گرم
 • فلفل قرمز بزرگ: يك عدد
 • سير: يك بوته درشت، ساطوري شده
 • زنجبيل تازه: 4 سانتي‌متر، پوست گرفته و خرد شده
 • تره‌فرنگي: يك بوته بزرگ، پوست گرفته و خرد شده
 • روغن آفتابگردان: 2 قاشق غذاخوري
 • نخودفرنگي نارس: 100 گرم كه با همان پوست سبز، با برش‌هاي طولي برش خورده
 • بلال كوچك: 8 عدد كه با برش‌هاي قطري خرد شده
 • پيازچه: 6 عدد، پوست گرفته و خرد شده
 • ليمو: نصف يك عدد
 • سس سويا:  2 قاشق غذاخوري
 • روغن ماهي: يك قاشق غذاخوري
 • بادام زميني بوداده:  2 قاشق غذاخوري
 • گشنيز ساطوري شده: براي تزئينروش تهيه :

1. گوشت و ادويه را در كاسه‌اي با هم مخلوط كرده و اجازه مي‌دهيم تا گوشت طعم‌دار شود. نودل‌ها را در آب جوش ريخته و طبق دستور روي بسته بندي، بعد از مدت ذكر شده، آن را آبكش كرده و كنار مي‌گذاريم. فلفل قرمز را با برش‌هاي طولي بريده و دانه‌هايش را مي‌گيريم و آن را با سير، زنجبيل و تره‌فرنگي در كاسه كوچكي مخلوط مي‌كنيم. نيمي از روغن را در ماهيتابه حرارت مي‌دهيم و مخلوط فلفل قرمز را داخل روغن براي يك دقيقه حرارت مي‌دهيم تا مواد نرم شوند؛ احتياجي به تغيير رنگ مواد نيست. بعد مواد را از داخل تابه برداشته و كنار مي‌گذاريم.

2. باقيمانده روغن را حرارت داده و براي يك دقيقه گوشت را داخل آن، روي دماي زياد، قرار مي‌دهيم تا گوشت‌ها قهوه‌اي شده و بپزند.

3. دوباره مخلوط فلفل قرمز را به تابه برگردانده و نخودفرنگي‌ها، بلال‌ها و نصف پيازچه‌ها را اضافه مي‌كنيم و قبل از اين‌كه نودل آبكش شده را هم به آن بيفزاييم، مخلوط را براي يك دقيقه حرارت مي‌دهيم. حالا مخلوط را هم مي‌زنيم تا كاملا با هم تركيب شوند و بعد ظرف را از روي اجاق برمي‌داريم. حالا روغن ماهي، سس سويا و آبليمو را به آن اضافه مي‌كنيم.

4. مواد را به 4 قسمت تقسيم كرده، در بشقاب مي‌كشيم و رويش را با بقيه پيازچه‌ها، گشنيز و بادام زميني تزئين مي‌كنيم.

(0) نظر
برچسب ها :
10
استيك پروانه‌اي با قارچ
استيك پروانه‌اي از يك برش ساده گوشت استيكي تشكيل شده است كه به صورت افقي توسط يك چاقوي تيز آن را برش زده و به هر طرف باز مي‌‌كنيد مانند بال‌هاي پروانه مي‌‌شودمواد لازم
 •   فيله استيك: 200×2 گرم
 •   قارچ: 2 عدد بزرگ
 •   رزماري خشك: به ميزان لازم
براي سرو
 •   نان سياباتا: يك عدد
 •   روغن زيتون: به ميزان لازم
 •   آبليموي تازه: يك‌دوم
 •   سس خردل:به ميزان لازم
 •   شاهي: چندبرگ (براي تزئين)ادويه
 •  روغن زيتون
 •  نمك  دريايي
 •  فلفل سياهبراي شروع

يك ماهي‌تابه گريل را روي حرارت زياد گاز قرار دهيد.
قارچ‌ها را شسته و با يك كارد لبه‌هاي ناصاف و پايه قارچ را برش بزنيد تا سطح كاملا صافي پيدا كند و بعد آن را درون ماهي‌تابه قرار دهيد و با دست روي قارچ‌ها را فشار دهيد تا كاملا با حرارت داخل تابه شكل گرفته و پخته شود. قارچ‌ها را پشت‌و‌رو كنيد تا نسوزد. هنگامي كه از پخت آن مطمئن شديد آن را در يك ظرف جداگانه قرار دهيد.

استيك 4دقيقه‌اي

با يك دستمال آشپزخانه روي استيك ضربه بزنيد تا كاملا آب گوشت‌ جذب دستمال شود. فيله استيك را روي يك تخته چوبي قرار داده و پروانه‌اي كنيد؛ با يك كارد تيز آشپزي آن را از قسمت انتها برش بزنيد تا قرينه هم باشند، مانند باز كردن كتاب آن را باز كرده، روي تخته را با يك دستمال پاك كرده و رزماري خشك شده را همراه با نمك و فلفل بريزيد و با دست آن را كمي مخلوط كنيد. فيله استيك را روي ادويه‌ها بغلتانيد (از بالا تا پايين) و (از چپ به راست) تا كاملا به خرد گوشت رود. كمي روغن زيتون روي دوطرف استيك بريزيد. درهمان ماهي‌تابه گريل كه قارچ‌ها را درست كرديم استيك‌ها را به آرامي درون آن بخوابانيد، اگر مي‌خواهيد استيك شما نيم‌پز شود 4دقيقه براي پخت آن كافي است. هر يك دقيقه بايد استيك‌ها را به سمت ديگري برگردانيد تا پخت آن به صورت يكسان انجام شود.

پيشنهاد

 (مي‌توانيد يك قابلمه كه درون آن با آب پر شده باشد را روي نان گذاشته تا نان‌ها باريك‌تر شود مانند تصوير روبه‌رو) بعد از 4دقيقه استيك‌ها را درون بشقاب چيده و نان سياباتا را با زاويه برش دهيد و درون گريل بگذاريد تا نان‌ها هم مانند استيك و قارچ خط‌دار شوند. براي هر طرف نان به مدت يك دقيقه كافي است. قارچ‌ را كنار استيك چيده و روي آن را روغن زيتون و آبليمو را همراه با كمي نمك و فلفل بريزيد. نان سياباتا را كنار استيك‌ها گذاشته و روي آن را همراه با كمي شاهي تزئين كنيد. براي سرو كردن كنار غذا سس خردل بگذاريد.
(0) نظر
برچسب ها :
10
خوراك لوبيا سويا
طرز تهيه,انواع خوراك

 

 

مواد لازم:

 

 

لوبيا چيتي
1 پيمانه
لوبيا سويا
نصف پيمانه
لوبيا چشم بلبلي
نصف پيمانه
جوپوست كنده
نصف پيمانه
گوجه فرنگي 6عدد متوسط
قارچ 5عدد متوسط
جعفري و گشنيز خورد شده 1 پيمانه
نمك، فلفل قرمز، زردچوبه، گلپر به مقدار لازم
روغن زيتون به مقدار لازم

 

 


طرز تهيه:


لوبيا ها را كه از شب قبل خيس كرده ايم جداگانه مي پزيم، بعد جو پوست كنده ، قارچها و آب گوجه فرنگي ها را به اين لوبياهاي پخته شده اضافه مي كنيم ، نمك، فلفل، زردچوبه وگلپر را نيز به آنها اضافه كرده و مدت يك ساعت زمان مي دهيم تا اين مخلوط با هم بپزند و قوام آيند، سپس با روغن زيتون سرو مي كنيم.

(0) نظر
برچسب ها :
10
كوفته بلغور و عدس، غذايي براي كاهش وزن

كوفته,غذاي رژيمي

 


مواد لازم براي 2 نفر:

 

 

عدس

يك سوم پيمانه

آب

2 پيمانه

بلغور

يك سوم پيمانه

روغن زيتون

3 قاشق غذاخوري

پياز خردشده

يك دوم بزرگ يا يك عدد متوسط

زيره سبز

يك دوم قاشق چايخوري

جعفري خردشده

3 قاشق غذاخوري

نمك و فلفل

به مقدار لازم

موسير و آبليمو

به مقدار دلخواه 

طرز تهيه:

 

 

ابتدا عدس را بشوييد، با آب درون قابلمه بريزيد و قابلمه را روي شعله بگذاريد تا جوش بيايد. اگر روي آن كف كرد با قاشق بگيريد. شعله‌ آن را كم كنيد، نمك بزنيد و بگذاريد 30 دقيقه بپزد تا نرم شود. نگذاريد تمام آب عدس بخار شود.

 

حالا بلغور را درون ظرف بريزيد و به‌ آن نمك بزنيد. سپس آن را درون قابلمه عدس بريزيد. اگر آب كم است مي‌توانيد اضافه كنيد. با هم مخلوط كنيد و 30 دقيقه ديگر بگذاريد بپزد تا بلغور نرم شود و آب اضافي هم كم شود.

 

در همين حين روغن را درون يك ظرف بريزيد و روي حرارت ملايم بگذاريد سپس پياز را درون روغن بريزيد و 15 ـ 10 دقيقه بگذاريد تا طلايي شود. سپس زيره را درون ظرف ريخته و كمي تفت دهيد.

 

وقتي عدس و بلغور پخته شد همه را درون ظرف بريزيد و با هم مخلوط كنيد.

 

همه مواد را درون يك كاسه بريزيد. دستان خود را كمي خيس كنيد و 5 ـ 3 دقيقه مواد را ورز دهيد. اگر مواد به دستتان مي‌چسبد كمي دست خود را خيس كنيد و اگر مواد به نظرتان خشك شده كمي آب به آن اضافه كنيد. جعفري را نيز به مخلوط اضافه كنيد. نمك و فلفل آن را اندازه كنيد. در نهايت مواد را به صورت كوفته به اندازه‌هاي دلخواه درون ظرف چيده و با جعفري تزيين كنيد.

 

عدس حاوي مقادير قابل توجهي پروتئين (26 درصد)‌، اسيدفوليك و فيبرهاي محلول و نامحلول غذايي است. از ويتامين‌هاي موجود در عدس مي‌توان به ويتامين‌هاي C و B اشاره كرد. فيبر محلول موجود در عدس همراه كلسترول باعث كاهش سطح كلسترول خون مي‌شود. علاوه بر آن اين فيبر موجب كاهش هضم و جذب كربوهيدرات‌ها مي‌شود. بنابراين از تغييرات سطح قند خون در افراد مبتلا به ديابت جلوگيري مي‌كند.

 

عدس به جلو راندن غذا در لوله گوارش سرعت مي‌بخشد، بنابراين از يبوست جلوگيري مي‌كند. از آنجا كه فيبرهاي نامحلول موجود در عدس قابل هضم نيستند و بدون تغيير از بدن دفع مي‌شوند، بنابراين كالري اندكي را به بدن مي‌رسانند و در عين حال قسمتي از حجم غذا را به خود اختصاص مي‌دهند. بنابراين انتخاب خوبي براي افرادي كه قصد كاهش وزن دارند به شمار مي‌رود. همچنين به اين ترتيب افرادي كه قصد كاهش وزن دارند مي‌توانند به علت پروتئين بالا، عدس را جايگزين گوشت قرمز كنند. بعلاوه عدس غذاي مناسبي براي افرادي است كه از رژيم‌هاي گياهي استفاده مي‌كنند.

 

هر پيمانه عدس (198 گرم)‌ پخته شده و بدون نمك حاوي 230 كالري، 16 گرم فيبر و 18 گرم پروتئين است. همچنين اين مقدار عدس حاوي 37 درصد آهن است كه به غني‌شدن ذخاير آهن بدن كمك مي‌كند. مزيت آهن عدس نسبت به آهن موجود در گوشت اين است كه مجبور نيستيد به همراه آهن، چربي و كالري بالايي دريافت كنيد.

 

آهن هم در ساختار هموگلوبين كه براي نقل و انتقال اكسيژن لازم است شركت مي‌كند و هم جزء كليدي آنزيم‌هايي است كه در توليد انرژي و سوخت و ساز نقش دارند.

 

عدس پخته نشده را در صورتي كه در جاي خشك، خنك و تاريك قرار دهيد تا 12 ماه قابل نگهداري است. از آنجا كه انواع مختلف عدس زمان طبخ متفاوتي دارند، آنها را با هم مخلوط نكنيد. عدس پخته شده را مي‌توان تا 3 روز در ظرف در بسته در يخچال نگهداري كرد.

(0) نظر
برچسب ها :
10
شاك شوكا (تركيه)

شاك شوكا (تركيه)

شاك شوكا (تركيه)
سيب زميني هاي پوست كنده شده را هم به صورت مكعب هاي كوچك خرد كرده در روغن سرخ مي كنيم ، و بعد بادمجانها را سرخ مي كنيم ...

مواد لازم:
سيب زميني                              4عدد
بادمجان                                    4عدد
گوجه فرنگي                              6عدد
سير                                        5 حبه
نمك، فلفل،زردچوبه                   به ميزان لازم
 
طرز تهيه:
ابتدا بادمجانها را به صورت يكي در ميان پوست كنده و به شكل مكعبهاي كوچك خورد كنيد، سپس به آنها نمك زده و براي مدتي تا زمان سرخ كردن بگذاريد بمانند تا موقع سرخ شدن روغن كمتري جذب كنند، سيب زميني هاي پوست كنده شده را هم به صورت مكعب هاي كوچك يا همان نگيني خورد كرده و داخل روغن سرخ كنيد و بعد از آنها بادمجانها نيزسرخ شوند كه بهتر است اينكار در روغن زيتون انجام شود.
 سيرهاي ريز شده را نيز به مدت 2 دقيقه در ظرفي جداگانه تفت داده ، نمك، فلفل، زردچوبه را به همراه گوجه فرنگيهاي رنده شده به آنها اضافه كنيد و آنقدر حرارت دهيد تا آب گوجه فرنگيها كاملا كشيده شود و مخلوط به حالت سس درآيد، در اين مرحله سس حاصله را روي بادمجان و سيب زميني ها ريخته و 5 دقيقه حرارت دهيد، غذاي شما حاضر است .
(0) نظر
برچسب ها :
10
راتاتويي دونفره

راتاتويي دونفره

راتاتويي دونفره
راتاتويي نوعي خورش پاستاست كه با توجه به مواد تشكيل دهنده‌اش مي‌تواند رنگ و بوي متفاوتي به سفره دو نفره شما بدهد...
 
موادلازم 
 * كدو قلمي سبز دو عدد بزرگ
* بادنجان يك عدد بزرگ

* گوجه 3 – 4 عدد متوسط و سفت

* فلفل دلمه قرمز يا سبز يك عدد بزرگ

* پياز سفيد يك عدد متوسط

* سير نصف حبه

* ريحان چند پر (به صورت سالم و خرد شده)
* روغن،‌ نمك، فلفل سياه، پودر آويشن،‌ سركه سفيد به دلخواه

* پنير پيتزا يا پنير پارمزان رنده شده تقريباً 4 قاشق غذاخوري

 

راتاتويينوعي خورش پاستاست كه با توجه به مواد تشكيل دهنده‌اش مي‌تواند رنگ و بوي

متفاوتي به سفره دو نفره شما بدهد.

البته اين دليل نمي‌شود كه شما نتوانيد راتاتويي رو بدون پاستا سرو كنيد. مروري كوتاه بر مواد

تشكيل دهنده اين خورش لذيذ به شما مي گويد كه اين خورش ارزش غذايي لازم را براي سرو

به عنوان يك غذاي مستقل و كامل دارد.

طرز پخت:

پيازرا درشت خرد كرده و روي آتش تند تا 3 دقيقه حرارت دهيد. بعد از آن تكه‌هاي فلفل دلمه‌اي

قرمز يا سبز را كه به همان درشتي خرد كرده‌ايد به آن بيافزاييد و شعله راهمچنان زياد نگه‌داريد.

براي جلوگيري از ته گرفتن مواد،‌ ميزان روغن را به اندازه‌اي تنظيم كنيد كه كف ماهيتابه در تمام

نقاط به اندازه كافي روغن داشته باشد.


پس از 3 دقيقه ديگر، اول نصف حبه سير را ريز خورد كرده و در ماهيتابه به اندازه 1يا 2 دقيقه

تفت دهيد و سپس بادنجان و كدو را كه كه از عرض به شكل مورب و كاملاًقطور (حداقل 2

سانتميتر) بريده‌ايد اضافه كنيد.

بادنجان و كدو تقريباً 10 تا 15 دقيقه به زمان نياز دارند تا نسبتاً پخته شوند،اگر ديديد در طي اين


مدت غذا در حال ته گرفتن است، شعله اجاق را فقط كمي پايين بكشيد،‌ اما مراقب باشيد

خوراك آب نياندازد، چون همه اين سبزيجات بايد بخوبي سرخشوند و اگر در آب خودشان پخته

شوند راتاتويي شما مزه اصلي خود را نخواهد داد.

در اين مرحله گوجه فرنگي‌ها را كه نسبتاً قطور (همان 2 سانتيمتر) حلقه حلقه كرده‌ايد،دانه

دانه داخل ماهيتابه قرار دهيد و شعله را به حداكثر برسانيد.

نمك، فلفل سياه و سركه سفيد را اضافه كنيد و به مدت 4 الي 5 دقيقه مواد را درماكزيمم

حرارت و بدون در، با احتياط به هم بزنيد كه گوجه‌ها له نشوند يا آبنياندازند.پس از اطمينان

ازسرخ شدن گوجه‌ها، پودر آويشن و ريحان خرد شده را روي مواد بريزيدو در ظرف را براي چند

دقيقه بگذاريد.

شعله را كم كنيد (كمي كمتر از متوسط) و اجازه بدهيد مواد در اين مرحله پخته شوند وآبشان

تبخير شود، بنابراين در ظرف نبايد كيپ باشد. پس از طي اين مراحل، اجاق راخاموش كنيد.


حلقه‌هاي مختلف مواد تشكيل دهنده راتاتويي را كه ضمن پخت سالم نگه‌ داشته‌ايد،‌ درظرف


مناسبي بكشيد و پيش از آنكه داغي غذا از بين برود رويش را با يك لايه از پنيرپيتزا يا پارمزان

رنده شده بپوشانيد. براي اينكه پنيرها آب شوند غذا حتماً بايدداغ باشد. روي ظرف چند پر


ريحان براي تزيين بگذاريد.
(0) نظر
برچسب ها :
10
خوراك گل كلم مخصوص

خوراك گل كلم مخصوص

خوراك گل كلم مخصوص
گوجه فرنگي را با آب مخلوط كرده و به مواد نمك و ادويه جات اضافه كنيد و با كمي آب زعفران ...
 
مواد لازم براي پنج نفر:
 
گل كلم                                  2پيمانه گل شده
كدوخورشي                            1عدد متوسط
قارچ                                       5عدد
گوجه فرنگي                           6عدد متوسط
سيب زميني                          1عدد متوسط
نمك، فلفل، زردچوبه                به مقدار لازم
زعفران و روغن زيتون                به دلخواه
 
 
طرز تهيه :
مواد را به ميزاني كه گفته شد تهيه كرده ، تمام آنها را خورد كنيد و در قابلمه بريزيد، سپس گوجه فرنگيها را كه اگر دوست داشته باشيد در غذا ديده شود خورد كنيد وگرنه رنده كرده و با يك ليوان آب مخلوط كنيد و به مواد داخل قابلمه اضافه كنيد.نمك و ادويه جات و زعفران آب كرده را بيفزاييد و بگذاريد به مدت يك 1:15 ساعت بپزد پس از زمان معين آن را با روغن زيتون سرو كنيد.
 
(0) نظر
برچسب ها :
10
لوبيا سبزي كوبيده غذايي سالم و كاملا گياهي!

لوبيا سبزي كوبيده غذايي سالم و كاملا گياهي!

لوبيا سبزي كوبيده غذايي سالم و كاملا گياهي!
از آنجايي كه قرار است سيمرغ هر سه شنبه شما را با يك غذاي سالم گياهي آشنا كند امروز لوبيا سبزي كوبيده ، غذايي كه كاملا گياهي بوده و از دسته غذاهاي سالم و مقوي به شمار مي رود را برايتان در نظر داريم....
 
 امروز لوبيا سبزي كوبيده غذايي كه كاملا گياهي بوده و از دسته غذاهاي سالم و مقوي به شمار مي رود را برايتان در نظر داريم با ما همراه باشيد:
 
لوبيا سبزي كوبيده ( براي پنج نفر) :
 
مواد لازم :
لوبيا سفيد                                                   2و نيم پيمانه
خرده برنج                                                     نصف پيمانه
سيب زميني                                                1عدد متوسط
سبزي (جعفري، تره، گشنيز، شنبليله)               500 گرم
نمك، فلفل، ادويه                                          به ميزان لازم
روغن زيتون                                                  به ميزان لازم
 
 
 
طرز تهيه:

 

ابتدا تمام مواد را آماده مي كنيم، لوبيا سفيد را كه از شب قبل خيس كرده بوديم به همراه خرده برنج، سيب زميني ، سبزيجات ، نمك و ادويه جات به مدت يك ساعت و نيم مي پزيم بعد كه كاملا پخته شد آب آن را گرفته و خوب ورز مي دهيم و در آخر روغن زيتون را به آن اضافه كرده و تقديم مي كنيم.
(0) نظر
برچسب ها :
10
اسنك هندي

مواد لازم:
 

سينه مرغ بي استخوان: 200 گرم(برش خورده به صورت نواري باريك)
سيب زميني: 2 عدد متوسط(آب پز و رنده شده)
پياز: 1 عدد متوسط
نان تست: 16 ورق
گوجه فرنگي: 2 عدد متوسط(برش حلقه اي خورده)
پيتزا گودا: 8 ورق
سير: 2 حبه(رنده شده)
پنير پيتزا: به مقدار لازم(رنده شده)
نمك، فلفل، زرد چوبه، كره: به مقدار لازم

طرز تهيه:
 

در تابه اي مقداري روغن گرم كنيد، پياز را ريز خرد كنيد و داخل روغن تفت دهيد تا سبك شود. برش هاي مرغ را همراه با نمك و فلفل و زرد چوبه اضافه كنيد و حرارت را كمي بالا ببريد. مواد را مدام هم بزنيد و 7-10 دقيقه در همين وضعيت تفت دهيد. بعد از اين مدت حرارت را خاموش كنيد و بگذاريد مواد قدري خنك شوند.
در كاسه اي سيب زميني رنده شده، پنير رنده شده، سير رنده شده و كمي نمك و فلفل را با هم مخلوط كنيد. سپس مرغ را به اين مخلوط اضافه كنيد و مواد را به آرامي هم بزنيد.
طبق روشي كه قبلاً گفته شد، سطح خارجي نان ها را با مقداري كره نرم شده پوشش دهيد، مقداري از اين مخلوط روي 8 ورق از نان هاي تست بماليد، دو برش از گوجه فرنگي و يك ورق پنير گودا روي مواد بگذاريد، 8 ورق ديگر از نان هاي تست را روي نان هاي آماده قرار دهيد و اسنك ها را كمي فشار دهيد تا كاملاً منسجم شوند و بعد آن ها را به مدت 3-6 دقيقه در دستگاه ساندويچ ساز قرار دهيد تا برشته شوند. اين اسنك معمولاً با سس گوجه فرنگي كچاپ سرو مي شود.

نكته:
 

مقدار هر دو نوع پنير كاملاً سليقه اي است و شما مي توانيد مقادير فوق را به دلخواه كم يا زياد كنيد. به عنوان جايگزين پنير گودا(در صورتي كه در دسترس نداريد) مي توانيد از پنير تست ورقه اي استفاده كنيد. براي طعم دار شدن مرغ، بهتر است چند دقيقه قبل از طبخ، مرغ را با كمي آبليمو و زعفران مزه دار كنيد.

منبع:نشريه راه كمال- شماره 30
(0) نظر
برچسب ها :
10
X