سس هزار جزيره

سس هزار جزيره

سس هزار جزيره
سس هزار جزيره را به راحتي مي‌توانيد در منزل تهيه كرده و با انواع سالادها و غذاهاي مختلف آن را ميل كنيد
 
سس هزار جزيرهسس هزار جزيره را به راحتي مي‌توانيد در منزل تهيه كرده و با انواع سالادها و غذاهاي مختلف آن را ميل كنيد.

مواد لازم:

تخم مرغ آبپز: 5 عدد

پيازچه: 100گرم

خيارشور: 100 گرم

مغز كرفس: 2 عدد

روغن زيتون: يك پيمانه

سركه: نصف پيمانه

خامه يا مايونز: نصف پيمانه

سس تند: يك قاشق سوپخوري
طرز تهيه:

1. تمام سبزيجات را خرد كرده و له نماييد.خيارشور را نيز چرخ كنيد.

2. زرده تخم مرغ ها را از سفيده جدا نمائيد. زرده را از رنده ريز عبور داده و با سركه، سس تند وروغن زيتون مخلوط كنيد.

3. سفيده را نيز از رنده ريز عبور دهيد و با سبزي خرد شده مخلوط كنيد.

4. خامه را به مخلوط روغن زيتون اضافه كرده و هم بزنيد.

5. تمام مواد را با هم مخلوط كنيد و خوب هم بزنيد تا يكدست شوند.
(0) نظر
برچسب ها :
10
نكات پخت ته چين
نكات پخت ته چين

 

پخت ته چين,ته چين

 

۱)‌اولين نكته‌اي كه بايد در تهيه اين غذا درنظر داشته باشيد آن است كه مرغ‌ها را با آب كم و كمي ادويه آب‌پز كنيد تا هم خوشمزه‌تر شده و هم ارزش غذايي آن حفظ شود. سپس آنها را ريش‌ريش كرده و به مايه ته‌چين اضافه كنيد. مرغ‌ها را سرخ نكنيد زيرا روغن اضافي را به غذا وارد كرده و با اين كار زمينه را براي دريافت كالري اضافي فراهم مي‌كنيد.

 

 

۲)‌در اين غذا از ماست به مقدار فراواني استفاده مي‌شود. به شما توصيه مي‌كنيم كه ماست كم‌چرب در تهيه اين غذا به كار ببريد.

 

 

۳) اين غذا را در فر تهيه كنيد تا از اين طريق ميزان روغن مصرفي كه براي سرخ‌كردن استفاده مي‌شود، كاسته شود. حتي اگر خواستيد از روغن براي سرخ‌كردن استفاده كنيد (البته در ته ظرف) از روغن مايع مخصوص سرخ‌كردن يا روغني كه نقطه دود بالايي دارد، استفاده كنيد اما همين روغن را نيز به ميزان كم به غذايتان اضافه كنيد.

 

 

۴)‌برنج يكي از اجزاي اصلي تشكيل‌دهنده اين غذاست. توصيه ما به شما اين است كه برنج‌تان را از نوع رژيمي انتخاب كنيد تا از ميزان كالري كه با خوردن اين غذا به شما مي‌رسد، كم شود.

 

 

۵)‌به همراه اين غذا از سالاد و سبزي‌خوردن استفاده كنيد تا وعده غذايي شما كامل شود و همه گروه‌هاي غذايي در اين وعده به چشم بخورد. به‌علاوه، به‌عنوان نوشيدني در اين غذا از دوغ استفاده كنيد اما دوغ بدون گاز و كم‌نمك.

 

 

۶)‌خيلي‌ها براي خوش‌عطركردن اين غذا به آن كره و يا روغن حيواني اضافه مي‌كنند. اگر افرادي كه اين غذا را ميل مي‌كنند از گروه سني بچه‌ها، جوانان و يا افراد لاغراندام هستند، حضور اين ماده غذايي مانعي ندارد اما اگر ميانسال و يا سالمند هستند، تا جايي كه امكان دارد از اين نوع روغن‌ها به غذايتان ندهيد. اين غذا آن‌قدر خوشمزه هست كه نياز به افزودن اين نوع روغن‌ها نباشد.

(0) نظر
برچسب ها :
10
X