سالاد گريپ فروت

سالاد گريپ فروت

سالاد گريپ فروت
گريپ فروت را پوست كنده پر مي كنيم.با قيچي سر پرها را مي بريم.دقت مي كنيم بدون له شدگي پوست آنها را بگيريم...

 مواد لازم :
 گريپ فروت درشت=6 عدد
مغز گردوي درشت خرد شده=1 فنجان
شكر=1 تا 2 قاشق سوپخوري
روغن زيتون=2/1 فنجان
نمك=به مقدار كم
كاهوي گرد مخصوص سالاد=1  
 طرز تهيه:

 گريپ فروت را پوست كنده پر مي كنيم.با قيچي سر پرها را مي بريم.دقت مي كنيم بدون له شدگي پوست آنها را بگيريم.برگ هاي كاهو را جدا كرده،مي شوئيم،خشك مي كنيم و كف و دور ظرف گود قشنگ و مناسبي مي چينيم.پرهاي گريپ فروت را در ظرف روي كاهو به طور منظم مي ريزيم.گردو را روي آن مي پاشيم،دو سه پر از گريپ فروت را له مي كنيم،از صافي رد مي نمائيم.آب آن را با شكر و كمي نمك و روغن زيتون مخلوط نموده،در سس خوري مي ريزيم و موقع صرف سالاد روي آن مي دهيم.

(0) نظر
برچسب ها :
10
سالاد شلغم(تركيه)

سالاد شلغم(تركيه)

سالاد شلغم(تركيه)
شلغم را كمي نمك بپاشيد و در يك بشقاب ته گرد بريزيد.ليمو را آب بگيريد و ...

موادلازم ( جهت 3تا 4 نفر):
 
شلغم پوست گرفته و رنده شده                        نيم كبلو
گشنيزيا جعفري ساطوري شده                         نيم پيمانه
 هويج رنده شده                                            2عدد متوسط
ليمو                                                             دوعدد
روغن زيتون                                                   3قاشق غذاخوري
فلفل قرمز ساييده شده                                    اندكي
نمك                                                            به ميزان لازم

 طرز تهيه:

شلغم را كمي نمك بپاشيد و در يك بشقاب ته گرد بريزيد. ليمو را آب بگيريد و با روغن روي شلغم

بدهيد. فلفل بپاشيد. سالاد را با جعفري يا گيشنيز آرايش دهيد.
 
 
سالاد ترب سياه : به جاي شلغم ترب سياه پوست گرفته و خرد كرده به كار بريد. بهتر است ترب

سياه خرد كرده را يك ساعت در آب سرد بخوابانيد تا تندي آن گرفته شود.
(0) نظر
برچسب ها :
10
سالاد كورن

سالاد كورن

سالاد كورن
فلفل دلمه‌اي و پياز نگيني خرد شده و ذرت آماده را به آن اضافه كرده و گل كلم رابه صورت نوارهاي باريك...

مواد لازم :
 
خيار =دو عدد

گوجه‌فرنگي =سه عدد

فلفل‌دلمه‌اي =يك عدد

پياز =يك عدد

كنسرو ذرت =يك قوطي

گل‌كلم =50 گرم

آبليمو و نمك =به ميزان لازم

 طرز تهيه:

ابتدا خيار را پوست كنده و ريز خرد كنيد سپس گوجه‌فرنگي، فلفل دلمه‌اي و پياز نگيني خرد شده و ذرت آماده را به آن اضافه كرده و گل كلم را به صورت نوارهاي باريك خرد كرده و روي بقيه مواد ريخته و آبليمو و نمك را به آن مي‌افزاييم.

 

(0) نظر
برچسب ها :
10
سالاد حبوبات
سالاد حبوبات

 

سالاد,سالاد حبوبات

 

 

مواد لازم : براي پنج نفر

 

لوبيا چيتي

3قاشق غذاخوري

عدس

2قاشق غذاخوري

ماش

2قاشق غذاخوري

نخود

1قاشق غذاخوري

كاهو

2عدد متوسط

هويج

1عدد متوسط

كلم برگ خورد شده

2پيمانه

پونه كوهي

1قاشق مرباخوري

روغن زيتون

2قاشق غذاخوري

نمك، فلفل

به ميزان لازم

 

طرز تهيه:

 

حبوبات را خوب بشوييد و از يك شب قبل خيس كنيد، در مدت زمان خيساندن آب آنها را چندين بار عوض كنيد و بعد آنها را با هم بپزيد.

 

كاهو و كلم را ريز خورد كرده، هويج را نيز رنده كنيد سپس اين مواد را با حبوبات پخته شده مخلوط كرده و با روغن زيتون و پونه كوهي و نمك فلفل آغشته كنيد .

 

اين سالاد با سس مايونز بسيار خوشمزه خواهد شد و براي بچه ها بسيار مقوي و كامل است.

(0) نظر
برچسب ها :
10
سالاد بانجان
سالاد بانجان

http://rasekhoon.net/userfiles/Article/1390/07/09/17633.JPG
 

 
مواد لازم:
بادنجان قلمي: چهار عدد
ماست معمولي يا موسير: دو پيمانه
روغن زيتون: نصف پيمانه
نمك: به ميزان لازم
طرز تهيه:
ابتدا بادنجان‌ها را در فر يا حرارت اجاق كباب كنيد و پوست آن ها را بگيريد، سپس بادنجان هاي كبابي را در ظرف گودي قرار دهيد، روي آن روغن زيتون و كمي نمك اضافه كرده و به كمك گوشت كوب يا يك قاشق چربي آن ها را كاملاً له كنيد. ماست را به مواد اضافه و خوب با بادنجان ها مخلوط كنيد و در ظرف بريزيد و بعد سطح آن را تزيين كنيد.

منبع: 7 روز زندگي شماره(119)
(0) نظر
برچسب ها :
13
سالاد كرادو
salad-keradoo

مواد لازم:
*سيب زميني  نيم كيلو
*نخود فرنگي  نصف ليوان
*خيار شور   ۴تا ۵عدد
*تخم مرغ   ۲ عدد آبپز
*سس مايونز   ۱شيشه
*آبليمو   يك چهارم ليوان
*سركه سفيد   يك چهارم استكان
*نمك وفلفل  به مقدار لازم

 

طرز تهيه:
سيب زميني ها را جوشانده پوست گرفته تا كمي گرم است خرد مي كنيم. نخود فرنگي را در قابلمه كوچكي ريخته قدري آب روي آن ريخته، نصف قاشق چاي خوري جوش شيرين به آن اضافه كرده بدون اين كه درآن را بگذاريم  مي گذاريم نخود كاملا سرد شود سپس در صافي ريخته به سيب زميني اضافه مي كنيم. خيار شور را نيز خرد كرده تخم مرغ را خرد كرده، همه مواد را با هم مخلوط كرده، آبليمو و سركه نمك و فلفل و سه چهارم از سس را به سالاد مي افزاييم سالاد را  خوب هم زده تا سس به خورد مواد برود سالاد آماده است.

(0) نظر
برچسب ها :
9
سالاد لوبيا چيتي
salad-lubia-chiti

مواد اوليه :

* لوبياچيتي پخته‌شده ۲۰۰ گرم
* پياز متوسط ريزخرد شده يك عدد
* گوجه‌فرنگي پوست و دانه گرفته دو عدد
* آبليمو و روغن زيتون و نمك وفلفل به ميزان لازم

 

طرز تهيه:

اين سالاد بسيار خوش‌طعم و خوشمزه است حتما آن را درست كنيد البته براي كساني كه گياه‌خوارند يا رژيم مي‌گيرند نيز مفيد مي‌باشد. در ضمن من جعفري ريز خردشده هم به اين سالاد اضافه كردم خيلي خوشمزه‌تر شد شما هم آن را امتحان كنيد.

لوبياچيتي را داخل ظرف ريخته، پياز و گوجه‌فرنگي ريز خردشده را اضافه مي‌كنيم. آبليمو روغن زيتون، نمك و فلفل را مي‌ريزيم و خوب هم مي‌زنيم تا سالاد آماده شود.

نكته: معمولا سالادهايي كه با دانه‌هاي كامل (نه له شده نه رنده شده) سرو مي‌شوند نياز به ظرف‌هاي گود مثل تنگ‌هاي بلوري دارند.

(0) نظر
برچسب ها :
9
سالاد توفو سرخ شده با سبزيجات

سالاد توفو سرخ شده با سبزيجات زمان آماده سازي 20دقيقه. زمان پخت 15 دقيقه. مواد لازم براي 6 نفر: پاستا / 3/4 پيمانه هويج رنده شده / 3عدد كدوي كوچك رنده شده / 2عدد ساقه كرفس خرد شده / 2 عدد فلفل دلمه اي قرمز متوسط خرد شده / 1عدد گوجه فرنگي بزرگ خرد شده / 1عدد روغن زيتون / 1/4پيمانه توفوي سفت بصورت مكعبي بريده شده باشد / 150گرم دانه زيره / 1/2 و 1پيمانه دانه خردل سفيد / 1/2و1پيمانه روغن زيتون اضافه / 1/4 پيمانه فلفل قرمز كوچك خرد شده / 1 عدد بادمجان متوسط( حدود 300گرم) بصورت مكعبي بريده شده باشد / 1 عدد ماست معمولي / 1 پيمانه. 1. پاستا را در ظرف بزرگي از آب جوش بريزيد و بدون اينكه در ظرف را بگذاريد بپزيد تا اندكي نرم شود و بعد آن را آبكش كنيد. پاستا را زير آب سرد بشوييد و مجدداً آب آن را بگيريد. 2. پاستا، هويج، كدو، كرفس، فلفل دلمه اي و گوجه فرنگي را در كاسه اي با يكديگر مخلوط نماييد. روغن را در ماهي تابه داغ كنيد؛ توفو را داخل روغن بريزيد و بپزيد. آن را آهسته هم بزنيد تا برشته شود و بعد بوسيله كاغذ خشك كن آن را خشك كنيد. سپس توفو را به مخلوط سبزيجات اضافه كنيد. 3. ماهي تابه خشك و بي روغني را گرم كنيد و بعد دانه هاي زيره و خردل را درون آن بريزيد. آنها را بپزيد و هم بزنيد تا وقتي كه صداي پق و پق دانه ها درآيد. سپس روغن اضافه، چيلي( فلفل قرمز) و بادمجان را به دانه ها اضافه كنيد و آنها را هم بزنيد تا بادمجان نرم شود. ماهي تابه را از روي حرارت برداريد و محتويات آن را با مخلوط سبزي قاطي كنيد. سپس ماست را به آن اضافه كنيد و خوب مخلوط نماييد. در صورت تمايل سالاد را روي برگهاي كاهو بريزيد و سرو نماييد. آن را مي توان 1 روز جلوتر تهيه كرد. روي غذا را بپوشانيد و در يخچال نگهداري كنيد. فريز كردن براي آن مناسب نمي باشد. منبع: مجموعه كتاب آموزش آشپزي كدبانو (غذاهاي متنوع با ماكاروني)

(0) نظر
برچسب ها :
9
سالاد اندونزى
سالاد اندونزى
سالاد اندونزى
نويسنده:مريم محمودى فكور
منبع:روزنامه جوان
سالاد نه به تمامى غذاست و نه غذا نيست اما سالاد اندونزى با نگاهى به مواد اوليه آن، حتما مى تواند يك وعده غذايى باشد به ويژه براى رژيمى ها!
مواد لازم تقريبا براى سه نفر:ماكارونى پيچ ترجيحاً رنگارنگ: ۱۰۰ گرم، سيب زمينى پخته: چهار عدد، سير: دو حبه، مرغ: نصف سينه، كالباس: ۴۰ گرم، خيارشور و نخود سبز: يك فنجان، هويج پخته و خرد شده: يك فنجان، ذرت پخته: يك فنجان، پيازچه خرد شده: يك فنجان، فلفل دلمه اى خرد شده: يك فنجان، سس مايونز: ۵ قاشق غذاخورى، نمك: به اندازه لازم، فلفل: نصف قاشق چايخورى، آبليمو: يك قاشق غذا خورى.
شيوه تهيه: ماكارونى را كاملاً جوشانده و آبكش مى كنيم سيب زمينى هاى پخته را در قطعات كوچك خرد كرده و درون ظرف ماكارونى مى ريزيم. ساير مواد غذايى را تقريبا در اندازه نگينى خرد مى كنيم و به مخلوط ماكارونى و سيب زمينى مى افزاييم. اكنون نوبت به افزودن سس مايونز و نمك و فلفل و آبليمو به سالاد است، به شكلى كه همه مواد سالاد به سس آغشته شود. سالاد اندونزى و يا غذاى كامل شما آماده خوردن است.(0) نظر
برچسب ها :
10
سالاد ماكارونى با سبزيجات پخته
سالاد ماكارونى با سبزيجات پخته
سالاد ماكارونى با سبزيجات پخته
مواد لازم ۴۵۰ گرم ماكارونى پيچ- ۳ قاشق غذاخورى روغن زيتون- ۲ عدد هويج- يك دسته كوچك كلم بروكلى- ۵/۱ فنجان نخودفرنگى تازه- يك عدد فلفل قرمز يا زرد دلمه اى- دو ساقه كرفس- ۴ عدد پيازچه- يك عدد گوجه فرنگى بزرگ- سه چهارم فنجان يا ۷۵ گرم زيتون بدون هسته- يك فنجان پنير چدار يا موزارلا و يا تركيبى از هر دو- نمك و فلفل سياه به ميزان لازم.
مواد لازم براى سس سالاد: ۳ قاشق غذاخورى سركه - ۴ قاشق غذاخورى روغن زيتون- يك قاشق غذاخورى سس خردل- يك قاشق غذاخورى كنجد- ۲ قاشق چايخورى تركيبى از سبزيجات معطر تازه خرد شده مثل جعفرى، ريحان، نعنا و كمى پودر آويشن.
طرز تهيه: ۱- ماكارونى را در مخلوط آب و نمك در حال جوش ريخته و بگذاريد تا خوب پخته و نرم شود. براى اين منظور معمولاً حدود نيم ساعت زمان لازم است ولى به طور كلى به دستورالعمل روى جعبه مراجعه كنيد. پس از آبكشى، ماكارونى را در زير آب خنك گرفته تا مرحله پختن متوقف شود. سپس آن را به كاسه اى بزرگ منتقل كرده و ۳ قاشق غذاخورى روغن زيتون را به آن اضافه كرده و طورى به هم بزنيد كه ماكارونى به روغن آغشته شود. ۲- در قابلمه كوچك ديگرى هويج، كلم بروكلى و نخودفرنگى را در آب بپزيد. سپس آنها را درون آبكشى ريخته و بر روى اين مخلوط سبزيجات نيز آب سرد بريزيد. ۳- كلم بروكلى و هويج ها را خرد كرده و به همراه نخودفرنگى و زيتون هاى بدون هسته به ماكارونى اضافه كنيد. گوجه فرنگى، فلفل، كرفس و پيازچه را نيز به صورت نگينى خرد كرده و به بقيه مواد بيفزاييد. ۴- در ظرف ديگرى مواد سس را با هم مخلوط كرده و سپس سس حاصله را بر روى مواد سالاد بريزيد. سالاد را به صورت كامل به اين سس آغشته كرده و براى اطمينان از مزه آن كمى از آن را چشيده و با توجه به ذائقه خود در صورت نياز، نمك، فلفل، روغن زيتون و يا سركه اضافه كنيد. در پايان پنير رنده شده را بر روى سالاد ريخته و مدت ۱۵ دقيقه صبر كنيد تا سالاد كاملاً سرد شده و سپس ميل كنيد.(0) نظر
برچسب ها :
10
X