فتوچيني و فلفل دلمه‌اي

 

فتوچيني و فلفل دلمه‌اي

مواد لازم:

طرز تهيه:

در ظرفي ديگر مقداري كره بريزيد و 2 حبه سير را درون آن كمي تفت دهيد. برگ‌هاي ريحان را به آن اضافه كنيد و هم بزنيد. حالا ژامبون‌ها را به شكل نگيني خرد كرده و به بقيه مواد اضافه كنيد. فلفل‌هاي دلمه‌اي رنگي را كه قبلا در آب جوش انداخته و كمي كه نرم شدند، تخمه آنها را بيرون آورده و سپس به صورت خلالي خرد كنيد و به همراه نمك و فلفل به سير و ژامبون اضافه كنيد. اين مواد را به مدت 10 دقيقه تفت دهيد. حالا فتوچيني‌هاي آب گرفته را در ظرفي بريزيد و اين سس را روي آن ريخته و ميل كنيد.

ظرفي را آب كرده وروي گاز بگذاريد تا جوش بيايد. وقتي كه آب به مرحله جوش رسيد، فتوچيني‌ها را درون آب جوش ريخته و مي‌گذاريد تا كاملا بپزد و مغز آن نرم شود. وقتي كه فتوچيني‌ها پخت آن را درون آبكش ريخته و با مقداري آب ولرم شستشو دهيد.
فتو چيني: يك بسته، فلفل دلمه‌اي رنگي: 4 عدد، كالباس ژامبون: 100 گرم، سير: 2 حبه، ريحان: كره، نمك و فلفل: به ميزان لازم.

(0) نظر
برچسب ها :
15
شربت ريواس

 

شربت ريواس

مواد لازم:

طرز تهيه: ريواس‌ها را خوب شسته و پوست‌شان را بكنيد. سپس آنها را به قطعاتي به اندازه يك بند انگشت خرد كنيد. ريواس‌هاي خرد شده را در ظرفي ريخته و شكر را به آن اضافه كنيد و خوب به هم بزنيد تا ريواس‌ها و شكر كاملا با هم مخلوط شوند. مخلوط شكر و ريواس را به مدت 24 ساعت در بيرون يخچال و محلي كه خيلي گرم نباشد بگذاريد. هر چند ساعت يكبار اين مخلوط را به هم بزنيد تا شكر آن به شهد و شيره تبديل شود. اين شربت نيازي به آب ندارد. پس از 24 ساعت شربت شما آماده است اگر بعد از 24 ساعت هنوز شكر در ظرف مانده بود، آن را مقدار كمي حرارت بدهيد تا شكر حل شود. اين شربت را پس از آماده شدن حتما در يخچال نگهداري كنيد.

ريواس: يك كيلو، شكر: يك كيلو.

(0) نظر
برچسب ها :
15
خورش ريواس
خورش ريواس
مواد لازم: ريواس: يك كيلو، گوشت خورشي: 400 گرم، پياز متوسط: 2 عدد،‌ شكر: 2 الي 3 قاشق سوپخوري، روغن، نمك و فلفل: به ميزان لازم، نعناع: 100 گرم و جعفري: 250 گرم.

طرز تهيه: خورش ريواس را به دو شكل مي‌توانيم تهيه كنيم، يكي با نعناع و جعفري و نوع ديگر آن هم بدون اين سبزيجات است.

ابتدا پياز‌ها را پوست كنده و شسته و سپس خلالي خرد مي‌كنيم و در كمي روغن مايع سرخ مي‌كنيم. وقتي كه پيازها طلايي شدند، گوشت را به آن اضافه مي‌كنيم و تفت مي‌دهيم. گوشت و پياز كه كمي سرخ شد، مقداري آب به آن اضافه كرده و مي‌گذاريم تا كم‌كم بپزد. نعناع و جعفري را تميز پاك كرده و شسته و بعد از اين‌كه آب آنها رفت، سبزي‌ها را خرد كرده و با كمي روغن تفت مي‌دهيم. وقتي كه گوشت نيم پز شد، نعناع و جعفري‌هاي سرخ شده را به آن اضافه كرده و مي‌گذاريم تا خورش كاملا پخته و جا بيفتد. گوشت خورش كه كاملا پخت، ريواس‌هايي را كه كاملا شسته وپوست كنده و به قطعاتي به اندازه يك بند انگشت خرد كرده‌ايم را به آن اضافه مي‌كنيم؛ همچنين نمك و فلفل را هم به آن اضافه كرده و چون ريواس زود پخته مي‌شود يك ربع پخت كافي است تا بپزد ولي له نشود. به ياد داشته باشيد اگر مي‌خواهيد خورش شما كمي ملس شود مي‌توانيد شكر را هم با ريواس به خورش اضافه كنيد. ولي اگر طعم ترش ريواس را مي‌پسنديد، مي‌توانيد شكر اضافه نكرده و خورش را ترش ميل كنيد. نوع بدون نعناع جعفري اين خورش هم همين طور تهيه مي‌شود، فقط احتياجي به نعناع و جعفري نداريد. اگر دوست داشته باشيد، مي‌توانيد كمي زعفران هم به خورش خود اضافه كنيد.

(0) نظر
برچسب ها :
15
خوراك فيله ماهي با سبزيجات

 

خوراك فيله ماهي با سبزيجات

مواد لازم براي سه نفر:

طرز تهيه:

نصف آبليمو را با نمك و فلفل مخلوط كنيد و روي فيله ماهي بريزيد و بگذاريد حدود 2 ساعت بماند تا طعم آبليمو به خورد ماهي برود. بعد از دو ساعت، فيله ماهي‌ها را ته ظرفي بچينيد و سيرها را ريز كرده و‌ همراه فلفل دلمه‌اي نگيني شده روي ماهي‌ها بريزيد. حالا پياز راحلقه‌حلقه‌كرده روي ماهي گذاشته سپس كدو و هويج را هم به صورت حلقه‌اي روي بقيه مواد بگذاريد. پودر كاري، روغن زيتون، آبليمو، نمك و فلفل را با هم مخلوط كرده و با نصف ليوان آب روي ماهي بريزيد و روي شعله كم بگذاريد تا آرام بجوشد و كاملا پخته شود.
فيله ماهي( انواع مختلف ماهي) 350 گرم ،‌ پياز متوسط يك عدد ،‌ هويج متوسط يك عدد ،‌ فلفل دلمه‌اي يك عدد ،‌ كدو يك عدد ،‌ پودر كاري يك قاشق چاي‌خوري ،‌ آبليمو 2 قاشق سوپخوري ،‌ روغن زيتون يك قاشق غذاخوري، سير 2 حبه و نمك و فلفل به ميزان لازم.

(0) نظر
برچسب ها :
14
شامي‌كشمشي

 

شامي‌كشمشي

مواد لازم براي 5 نفر:

طرز تهيه:

روغن مايع را در ظرفي ريخته و مي‌گذاريم تا كمي داغ شود؛ سپس مقداري از مايه را با قاشق درون روغن ريخته و مي‌گذاريم تا سرخ شود. وقتي يك طرف شامي سرخ شد آنرا برگردانده تا طرف ديگر آن هم سرخ شود. به اين ترتيب شامي كشمشي شما آماده است و مي‌توانيد آن را ميل نماييد.

براي تهيه اين غذا ابتدا گوشت، نخود خيس كرده، پياز درسته و برنج را با كمي زردچوبه و فلفل بپزيد. فراموش نكنيد كه اين مواد بايد كاملاً پخته شوند ولي گوشت اگر نيم پز هم باشد كافي است. گوشت و نخود و برنج پخته را‌ چرخ كرده ‌ يا له كنيد. پياز پخته در مواد را هم كنار مي‌گذاريم. سپس كشمش‌ها را تميز شسته و با آرد مخلوط كرده و مواد چرخ شده، كشمش، بقيه آرد گندم يا سيب زميني، پيازداغ، نمك،فلفل،پودركاري و ترخون خرد شده را در ظرفي ريخته و با هم مخلوط مي‌كنيم. تخم مرغ را هم در مايه شامي ريخته و خوب بهم مي‌زنيم. مايه ما نبايد شل باشد، اگر مايه شل بود تخم مرغ دوم را هم درون آن شكسته و ‌هم مي‌زنيم. اگر مايه باز هم شل بود مي‌توانيد كمي آرد به آن اضافه كنيد.
گوشت گوسفند يا گوساله بدون استخوان 150 گرم ،‌ كشمش نصف ليوان ، برنج نصف ليوان ،‌ پيازكوچك 1 عدد ، نخود خيس كرده يك ليوان، پياز داغ يك قاشق غذا خوري ، ترخون خرد شده يك قاشق غذا خوري،‌ زردچوبه نصف قاشق چاي‌خوري ، تخم مرغ يك تا 2 عدد ، آرد گندم يا آرد سيب زميني يك قاشق غذاخوري ،‌ پودر كاري در صورت تمايل نصف قاشق مربا خوري،‌ نمك، فلفل، روغن به ميزان لازم.

(0) نظر
برچسب ها :
14
پودينگ شكلاتي
پودينگ شكلاتي
مواد لازم: شير 2 ليوان ،‌ شكر 60 گرم ، نشاسته 40 گرم ، نمك به مقدار خيلي كم و كاكائو 40 گرم.

طرز تهيه:

نشاسته را با آب سرد شسته و با كاكائو در يك استكان شير سرد بخوبي حل كنيد. باقي مانده شير را به همراه نمك و شكر بجوشانيد. نشاسته و كاكائو را كه در شير حل كرده‌ايد به مواد در حال جوش اضافه كنيد و مرتب ‌هم بزنيد تا مايه غليظ و سفت شود اما نبايد ته بگيرد. شعله را خاموش كرده و پودينگ آماده را در ظرفي ريخته و بعد از اين‌كه كمي سرد شد درون يخچال بگذاريد تا ببندد و آماده سرو كردن شود.
(0) نظر
برچسب ها :
14
دسر نسكافه
دسر نسكافه

دسر نسكافه● مواد لازم
▪ نسكافه ۱ قاشق مربا خوري سرپر
▪ شكر۸۰گرم
▪ شير نصف ليوان
▪ وانيل نصف قاشق چايخوري
▪ آب نصف استكان
▪ پودر ژلاتين ۲ قاشق مربا خوري
▪ زرده تخم مرغ يك عدد
● طرز تهيه
شير و شكر و نسكافه را با هم در ظرف گودي مخلوط مي كنيم تا شكر در شير حل شود. ظرف را بدون در به مدت ۴ دقيقه قدرت ۱۰۰% در مايكروويو مي گذاريم سپس ژلاتين را با آب مخلوط كرده و مدت ۲۰ ثانيه قدرت۱۰۰% در مايكروويو مي گذاريم تا كاملاً ژلاتين در آب حل شود زرده تخم مرغ را با يك چنگال زده و به آرامي به مايه شير اضافه مي كنيم و مجدداً ظرف را به مدت ۲ دقيقه قدرت ۴۰% بدون درپوش در مايكروويو مي گذاريم تا خامي زرده گرفته شود سپس ظرف را بيرون آورده و ژلاتين را به آن اضافه مي كنيم و مايه را در قالب مي ريزيم و در يخچال مي گذاريم تا كرم بسته شود.

http://www.kadbanooo.blogfa.com/cat-۱.aspx
(0) نظر
برچسب ها :
10
دسر نارنگي
دسر نارنگي

دسر نارنگي● مواد لازم:
▪ نارنگي پوست كنده ۱ فنجان
▪ پرتقال پوست كنده ۱ فنجان
▪ موز حلقه شده ۱ فنجان
▪ آناناس خرد شده ۱ فنجان
▪ خلال بادام ۱۰۰ گرم
▪ گردوي تازه پوست كنده ۱۵۰ گرم
▪ پودر نارگيل ۱۰۰ گرم
▪ خامه ۳۰۰ گرم
▪ پودر قند ۱۵۰ گرم
▪ عرق بهار نارنج ۱ قاشق سوپ خوري
● طرز تهيه:
خامه و پودر قند را خوب مي­زنيم تا فرم بگيرد. در يك كاسه پودر نارگيل، نارنگي، پرتقال، موز، آناناس، خلال بادام، گردوي خرد شده را همراه عرق بهار نارنج مخلوط كرده بطوريكه ميوه­ها له نشوند و خامه فرم گرفته را به آن اضافه مي­كنيم و به آرامي هم مي­زنيم يك پيمانه در هر ظرف پايه­دار ريخته و با كمي آرامي هم مي­زنيم يك پيمانه در هر ظرف پايه­دار ريخته و با كمي پودر پسته روي آن را تزئين مي­كنيم. براي زيباتر­­شدن، نارنگي و پرتقالها را دانه دانه پوست كنده و از وسط هر قاچ را به دو قسمت تقسيم مي­كنيم.
 
هنر در خانواده

(0) نظر
برچسب ها :
10
دسر هلو
دسر هلو

دسر هلو● مواد لازم‌:
▪ كره‌: ۴۰ گرم‌ (۳ قاشق‌ غذاخوري‌)
▪ هلوي‌ تازه‌ رسيده‌: ۶ عدد
▪ قرنفل‌ (گياهي‌ خوشبو از تيره‌ ميخكيان‌، ازعطاري‌هاي‌ قابل‌ تهيه‌ است‌): ۱۲ عدد
▪ شكر وانيل‌دار: ۹۰ گرم‌ (نصف‌ فنجان‌)
▪ ماءالشعير: ۴۵ ميلي‌ليتر (۳ قاشق‌ غذاخوري‌)
▪ پسته‌، برگ‌ نعنا و كمي‌ شكر الك‌ شده‌ براي‌ تزيين‌
▪ خامه‌ زده‌ شده‌ جهت‌ سرو
● طرز تهيه‌:
فر را روي‌ حرارت‌ ۱۸۰ درجه‌ سانتي‌گراد يا۳۵۰ درجه‌ فارنهايت‌ بگذاريد، با نيمي‌ از كره‌،دور و كف‌ ظرف‌ مورد نظر را كاملا چرب‌ كنيد.هلوها رانصف‌ كنيد و هسته‌هايشان‌ را درآوريد.هلوها را از طرف‌ پوست‌ داخل‌ ظرف‌ فر بچينيد ودر مركز هر نيمه‌ يك‌ عدد قرنفل‌ درسته‌ بگذاريد.
شكر را روي‌ هلوها بپاشيد و بقيه‌ كره‌ را خرد كنيد وروي‌ هر نيمه‌ هلو يك‌ تكه‌ از آن‌ را بگذاريد. روي‌هر كدام‌ چند قطره‌ ماءالشعير بريزيد و به‌ مدت‌۳۰ دقيقه‌ يا تا زماني‌ كه‌ هلوها لطيف‌ شوند، آن‌ رادر فر بپزيد.
هلوها را سرد يا داغ‌ همراه‌ با خامه‌ تازه‌ زده‌ شده‌، برگ‌هاي‌ تازه‌ نعناع‌ و كمي‌ شكر سرو كنيد.
 
خانواده سبز
(0) نظر
برچسب ها :
10
دسرِ ميوه مخلوط
دسرِ ميوه مخلوط

دسرِ ميوه مخلوط● مواد لازم
▪ كيوي ۱ فنجان خرد شده
▪ موز فنجان حلقه شده
▪ آناناس فنجان حلقه شده
▪ خلال پسته ۲ قاشق غذا خوري
▪ خلال بادام ۲ قاشق غذا خوري
▪ گردوي خيس شده پوست كنده ۱۰ عدد
▪ فندق ۲ قاشق غذا خوري
▪ خامه ۲۵۰ گرم
▪ پودر شكر ۲۲۵ گرم
● طرز تهيه:
كيــوي، موز، آناناس، خلال پسته، خلال بادام و گردوي خيس شــده را همراه با فندق در يك ظرف مي­ريزيم. خامه را همراه ۱۲۰ گرم پودر قند خوب مي­زنيم تا كاملاً فرم بگيرد. وقتي خامه فرم گرفت بقيه مواد را با باقيمانده پودر شكر خوب به آرامي با قاشق مخلوط مي­كنيم و به مدت يكساعت در يخچال مي­گذاريم و سپس با كمي خلال پسته روي آن را تزئين مي­كنيم.
در صورت تمايل به خامه بيشتر مي­توان تا ۳۵۰ گرم خامه استفاده كرد.
 
هنر در خانواده
(0) نظر
برچسب ها :
10
X