تارت پياز و آويشن

 تارت پياز و آويشن كه با طبخي آسان ، راحت و با وسايلي اندك قابل تهيه است، در ضمن اينكه براي گياهخواراني كه از مشتقات حيواني استفاده مي كنند مناسب مي باشد. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهيه آن آشنا مي شويد.

 مواد لازم

 كره يا روغن آفتاب گردان: 2 قاشق غذاخوري
پياز بزرگ: 2 عدد ، نازك خلال شده
آويشن تازه يا خشك: نصف قاشق چايخوري
تخم مرغ: يك عدد
ماست يا خامه ترش: نصف پيمانه
تخم خشخاش : 2 قاشق چايخوري
نمك و فلفل به ميزان لازم

 مواد پايه

 

 آرد سفيد الك شده : 1 پيمانه
بكينگ پودر : 1 و 4/1 قاشق چايخوري
نمك : نصف قاشق چايخوري
كره سرد: 3 قاشق غذاخوري
شير: 6 قاشق غذاخوري

 طرز تهيه

 

ابتدا داخل ماهيتابه كره يا روغن ريخته و روي حرارت گذاشته و سپس پيازها را كه از قبل نازك خلال كرده ايم افزوده و به مدت 10 تا 12 دقيقه تفت مي دهيم تا نرم و طلايي شود، نمك و فلفل وآويشن را به آن اضافه مي كنيم و مي گذاريم مخلوط سرد شود،
براي درست كردن پايه تارت ابتدا آرد الك شده و بكينگ پودر را در ظرفي ريخته و كره را نكه تكه كرده و به آن اضافه مي كنيم و بعد شير را افزوده و با قاشق چوبي هم زده تا خمير به دست ايد سپس خمير را در ظرف مورد نظر يا قالب تارت باز  مي كنيم و بعد پيازها را روي خمير ميريزيم.

 تخم مرغ را با خامه ترش يا ماست و كمي نمك و فلفل مخلوط كرده و روي پيازها ميريزيم و روي آنها تخم خشخاش مي پاشيم

   سپس در فر از قبل گرم شده با حرارت 220 درجه سانتيگراد يا 425 درجه فارنهايت به مدت 25 تا 30 دقيقه قرار ميدهيم تا زمانيكه تخم مرغ روي مواد پايه پف كرده و طلايي شود و سپس بصورت گرم سرو مي نماييم 

سايت ملك بانو

(1) نظر
برچسب ها :
13
پيتزا سيب زميني
 


fdc929199در اين پيتزا خمير به كار نرفته، زيرا كه سيب زميني جايگزين خمير شده است، مي توانيد اين پيتزا را با سس كچاب ميل كنيد. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهيه اين پيتزاي سيب زميني آشنا مي شويد.

 

 

يب

 

 

 

 

يب

 

 

 

مواد لازم
سيب زميني : 3 تا 4 عدد
تخم مرغ : 1 عدد
نمك، زردچوبه : به مقدار لازم
مايه ماكاروني : به مقدار لازم
پنيرپينزا : 100 گرم

طرز تهيه
ابتدا سيب زميني ها را پخته و سپس رنده مي كنيم، نمك ،زردچوبه و تخم مرغ را به آن افزوده و مخلوط مي نماييم ، ته ظرف پيركسي را چرب كرده و مايه سيب زميني را روي آن پهن كرده، از مايه ماكاروني روي آن ريخته و سپس پنيرپيتزا را مي ريزيم و در فر با حرارت متوسط به مدت 30 دقيقه قرار مي دهيم.

 
نكات
مي توان قبل از اينكه پنيرپيتزا را روي مواد بريزيم با پوره سيب زميني كه با جعفري مخلوط شده است روي مواد را شكوفه بزنيم.
از قارچ و فلفل دلمه اي براي تزيين مي توان استفاده نمود
.

سايت ملك بانو

(0) نظر
برچسب ها :
13
پيتزا سيب زميني په پروني

pizasibاين پيتزا داراي بافت نرمي مي باشد كه بواسطه داشتن سبزيجان و سير داراي بو و مزه مطبوعي نيز است و در همان ظرف پيتزا نيز مي توان سرو كرد. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهيه اين پيتزا آشنا مي شويد.

 

بي

 

 

 

 

بي

 

 

 

مواد لازم براي 4 نفر

سيب زميني پخته و رنده شده : 5 پيمانه
كره : 1 قاشق غذاخوري
سير : 2 حبه رنده شده
سبزيجات معطر از قبيل جعفري، ريحان : 2 قاشق غذاخوري خرد شده
تخم مرغ زده شده : 1 عدد
پوره گوجه : 6 قاشق غذاخوري
رب گوجه : 2 قاشق غذاخوري
سوسيس تند ورقه شده : 1 پيمانه
فلفل دلمه سبز : 1 عدد خلال شده
فلفل دلمه قرمز : 1 عدد خلال شده
قارچ : 1 پيمانه
پنير موزارلا : 125 گرم
زيتون سياه(اختياري) : 25 گرم

 

طرز تهيه

مرحله 1 - ظرف مخصوص پيتزا (23سانتيمتري) را كمي چرب كرده و آرد بپاشيد.

مرحله 2 - سيب زميني پخته و رنده شده را با سير رنده شده، سبزيجات معطر، تخم مرغ زده شده، نمك و فلفل مخلوط كنيد و در ظرف بطور يكنواخت پهن كرده و در فر 220 درجه سانتيگراد يا 425 درجه فارنهايت به مدت 10 دقيقه قرار دهيد.

مرحله 3 - پوره و رب گوجه را با هم مخلوط كنيد و تمان سطح سيب زميني را با آن بپوشانيد.

مرحله 4 - سوسيس و فلفل ها را در روغن كمي تفت داده و بهمراه قارچ و زيتون روي سيب زميني ها داده، از آخر پنير پيتزا را اضافه كنيد و براي 20 دقيقه ديگر در فر قرار داده و گرم سرو كنيد.

تصاوير بيشتر از اين پيتزا را در زير مشاهده مي نمائيد.

pizasib1

سايت ملك بانو

(0) نظر
برچسب ها :
13
پيتزا گياهي پياز قرمز
piyazpizaفرستنده دستور: نسترن
ارسال شده از: دبي

اين دستور يك غذاي ساده مي باشد كه البته نام آنرا خودم برايش انتخاب كردم چون براي نام اصلي آن واژه اي فارسي پيدا نكردم. با تشكر ار وب سايت ملك بانو براي انتشار اين دستور.

بي

 

 

 

مواد لازم براي 4 نفر

روغن زيتون : 4 تا 5 قاشق
پياز قرمز : 500 گرم خلال شده
سير : 2 حبه له شده
سبزيجات معطر مخلوط مثل ريحان، آويشن و جعفري : 2 قاشق غذاخوري
خمير هزار لا : 225 گرم
سس گوجه : 1 قاشق غذاخوري
جعفري براي تزئين

 

طرز تهيه

مرحله 1 - در يك ماهيتابه 2 قاشق از روغن را ريخته، پيازها و سير را افزوده و براي 15 تا 20 دقيقه تفت دهيد و هم بزنيد تا پيازها نرم شده ولي قهوه اي نشوند، سپس سبزيجات مخلوط خرد شده را اضافه كنيد.

مرحله 2 - فر را روي حرارت 220 درجه سانتيگراد يا 425 درجه فارنهايت روشن كنيد. خميررا به 4 قسمت مساوي تقسيم و به دايره هاي 15 سانتيمتري برش بزنيد، لبه هاي خمير را با چنگال يا دست حالت دهيد و روي كاغذ پوستي گذاشته، براي 10 دقيقه در يخچال بگذاريد تا سرد شوند.

مرحله 3 - يك قاشق روغن را با سس گوجه مخلوط كرده و روي خمير ها بماليد، سپس مخلوط پياز را روي آنها ريخته، كمي فلفل و روغن بپاشيد و براي 15 دقيقه در فر گذاشته تا خمير پخته و قهوه اي شود. روي آنرا با جعفري تزئين و داغ سرو كنيد.

 

تصاوير بيشتر را در زير مشاهده مي نمائيد.

piyazpiza2piyazpiza1

سايت ملك بانو

(0) نظر
برچسب ها :
13
كرم آناناس بدون تخم مرغ

sdc1004411يك كرم خوشمزه با آناناس براي علاقه مندان به اين ميوه، همچنين در اين كرم از تخم مرغ استفاده نشده به همين دليل براي افرادي كه به تخم مرغ حساس هستند بسيار مناسب است .از اين كرم نيز مي توان براي تزيين لايه رويي كيك استفاده شود. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهيه آن آشنا مي شويد

.

 

 

مواد لازم

 
شكر 1 پيمانه
شير 1 و 2/1 پيمانه
آناناس يك قوطي
خامه يك پيمانه
پودر ژلاتين 2 قاشق سوپخوري
رنده پوست پرتقال يك قاشق چايخوري

طرز تهيه

 

ابتدا شكر را با آب كمپوت مخلوط كرده و روي حرارت گاز گذاشته تا شكر حل شود ، پودر ژلاتين را با كمي آب آناناس مخلوط كرده و روي بخار آب گرفته تا پودر حل شود سپس پودر حل شده را به مخلوط شكر و آناناس افزوده و از روي حرارت بر ميداريم و در صورت تمايل رنده پوست پرتقال را اضافه مي كنيم . شير را نيز كم كم افزوده و اجازه مي دهيم تا سرد شوند بعد خامه فرم گرفته را اضافه كرده و مخلوط مي كنيم.
تكه هاي آناناس را ته قالب مورد نظر گذاشته و مقداري از مايه را روي آن ريخته و 15 دقيقه در فريزر گذاشته و بعد از اين زمان بقيه كرم را افزوده و 24 ساعت در يخچال مي گذاريم و موقع سرو قالب را يك لحظه در آب جوش گرفته و در ظرف مورد نظر بر مي گردانيم.

سايت ملك بانو

(0) نظر
برچسب ها :
13
كاستارد كاكائويي

حتما شما در فروشگاه هاي مواد غذايي با پودر كاستارد روبرو شده ايد ، كاستارد پودر آماده اي است كه مي توانيد از آن دسري راحت و خوشمزه درست كنيد فقط كافي است طبق دستورالعمل آن پيش رويد.در ادامه مطلب با طرز تهيه كاستارد كاكايويي آشنا مي شويد.

ل

 

مواد لازم
يك بسته پودر كاستارد
شير
شكر
كاكايو


طرز تهيه
براي تهيه اين دسر كافيست براي هر ليوان شير يك قاشق غذاخوري پر پودر كاستارد و 2 قاشق غذاخوري پر شكر در نظر بگيريد،
ابتدا پودركاستارد و شكر را با كمي از شير مخلوط كرده و هم زده سپس بقيه شير را آرام آرام افزوده و مخلوط مي كنيم و روي حرارت ملايم گذاشته و دايما بهم زده تا غليظ شود و بعد در ظرف يا قالب مورد نظر ريخته و بعد از مدتي كه از داغي آن كاسته شد در يخچال نگهداري مي كنيم تا كاملا ببندد.
اين دستور اوليه كاستارد است حال براي اينكه بخواهيد كاستارد كاكايويي درست كنيد كافيست به مواد اوليه پودر كاكايو اضافه كنيد در اينجا براي هر 3 ليوان شير 1 قاشق غذاخوري پودر كاكايو در نظر گرفته شده است.
در صورتي كه از قالب براي اين دسر استفاده مي كنيد موقع برگرداندن آن كافيست به كمك چاقو لبه هاي دسر را جدا كنيد و در ظرف دلخواه برگردانيد.

 

پيشنهاد ملك بانو
بهتر است كاستارد را در قالب هاي زيبا به صورت تك نفره يا كلي سرو كنيد تا جلوه بيشتري به كار شما دهد ، از انواع ترافل و شكلات مي توانيد براي تزيين استفاده كنيد.

 

تصاوير بيشتري از اين دسر را مي توانيد در زير مشاهده نماييد.

.

سايت ملك بانو

(0) نظر
برچسب ها :
12
ژله رنگين كمان

با چند بسته ژله با رنگ و طمع مختلف مي توانيد دسري زيبا و چشم نواز درست كنيد البته زيبايي كار شما وقتي بيشتر مي شود كه تركيب رنگ بندي شما كاملا شبيه به رنگ هاي رنگين كمان باشد.در ادامه مطلب با مواد و طرز تهيه ژله رنگين كمان آشنا مي شويد. 

 

 

 

مواد لازم
چند بسته ژله آماده در رنگهاي مختلف
بستني يا خامه يا ماست
آب جوش
قالب مناسب

طرز تهيه
ابتدا نياز به يك قالب مناسب داريد كه بايستي آنرا اندازه بزنيد تا مقدار مصرفي ژله را بدانيد براي اينكار قالب مورد نظرتان را به كمك ليوان پر از آب كنيد و تعداد ليوانها را بشماريد براي مثال اگر 10 ليوان آب درون قالب جا گرفت به اين معني است كه نياز به 5 بسته ژله داريم.در واقع تعداد ليوان بدست آمده را بر دو تقسيم مي كنيم.
از بسته اول ژله شروع مي كنيم ، نصف بسته پودر ژله را در نصف ليوان آب جوش خوب حل كرده و نصف ليوان آب سرد را به آن افزوده و درون قالب ريخته و در يخچال مي گذاريم تا ببندد، نصفه ديگر را نيز در آ ب جوش خوب حل كرده و مي گذاريم تا ولرم شود دراين موقع بجاي نصف ليوان آب سرد به دلخواه از نصف ليوان سرخالي ماست ،خامه و يا بستني وانيلي استفاده مي كنيم وبعد از اينكه خوب مخلوط كرديم آنرا روي لايه قبلي كه بسته است مي ريزيم و مي گذاريم ببنند ، همين روش را تا اتمام بسته هاي ژله و پر شدن قالب انجام مي دهيم و بعد از آخرين لايه 12 تا 24ساعت در يخچال نگهداري كرده و سپس از قالب خارج و در ظرف مورد نظر بر مي گردانيم.


نكات
براي برگرداندن ژله از قالب لبه هاي ژله را به كمك چاقو جدا كرده و قالب را چند لحظه درآب جوش قرار داده و در ظرف مورد نظر كه كمي خيس كرده ايم برميگردانيم.
خيس كردن ظرف به اين دليل است كه اگر ژله دقيقا در جاي خود نبود بتوان آنرا براحتي تكان داد .
براي تهيه اين ژله اگر از قالب هايي با اندازه هاي يكسان مانند مربع يا دايره به يك قطر و...استفاده كنيد كار شما راحت تر و زيباتر خواهد بود

عكس هاي بيشتري از اين ژله را در زير مي توانيد مشاهده كنيد. 

 

سايت ملك بانو

(1) نظر
برچسب ها :
12
كرم پاتيسير

patisirكرم پاتيسير از انواع كرم هاي است كه مي توانيد در كيك و شيريني استفاده كنيد، با توجه به طمع كيك و شيريني خود مي توان اسانس دلخواه و متناسب با آن بكار برد. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهيه اين كرم آشنا مي شويد.

يب

 

 

يب

 

 

مواد لازم

نشاسته : 1 قاشق غذاخوري
آرد ذرت : 1 قاشق غذاخوري
شير: 1 پيمانه و نيم
زرده تخم مرغ : 1 عدد
شكر : 4 تا 5 قاشق غذاخوري
اسانس دلخواه : 1 قطره


طرزتهيه
شكر،آرد و نشاسته را با كمي از شير مخلوط كرده تا مواد داخل شير حل شوند سپس بقيه شير را كم كم افزوده و مواد را مخلوط كرده و روي حرارت ملايم گذاشته تا غليظ شوند ، زرده تخم مرغ را افزوده و هم زده تا به صورت كرم لطيفي در آيد و از آخر اسانس را اضافه مي كنيم.
از اين كرم مي توانيد در انواع كيك و شيريني استفاده كنيد
.

سايت ملك بانو

(0) نظر
برچسب ها :
12
ژله موزاييكي قهوه و نسكافه

jelemozaeikدسر مو زاييكي قهوه (نسكافه) دسري شيك و جديد است كه بسته به سليقه خودتان مي توانيد با نسكافه يا قهوه درست نماييد.در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهيه اين دسرآشنا مي شويد.

 

 

بي

 

ب

 

 

  

مواد لازم براي خرده ژله نسكافه يا قهوه( رنگ قهوه اي)

نسكافه يا قهوه : 1 قاشق غذاخوري سرصاف
آب جوش : 1 ليوان
پودر ژلاتين : 1 قاشق غذاخوري
شكر : به مقدار لازم

مواد لازم براي خرده ژله شيرنسكافه( رنگ كرم)
كافي ميكس : 1 قاشق غذاخوري سرصاف
آب جوش : 1 ليوان
پودر ژلاتين : 1 قاشق غذاخوري
شكر به مقدار لازم

مواد لازم براي ژله پايه
خامه : 2/1 پيمانه
شير: 3 پيمانه و 2/1 پيمانه
شكر : 1 پيمانه سرخالي
پودر ژلاتين : 3 قاشق غذاخوري
وانيل : 2/1 قاشق چايخوري

طرز تهيه خرده ژله قهوه يا نسكافه
1-ابتدا قهوه يا نسكافه را در آب جوش حل كرده و شكر تا اندازه اي به آن اضافه كرده كه شيريني اش را دوست داريم، سپس پودر ژلاتين را در 2 تا 3 قاشق آب ريخته و روي بخار آب گذاشته تا كاملا حل شود(روش بن ماري) و بعد به ليوان قهوه اضافه كرده ، مخلوط آماده شده را در ظرفي با ارتفاع كم ريخته و در يخچال گذاشته تا ببندد.بعد از بستن كامل ژله، آنها را برش مي دهيم . مي توان به صورت مكعبي برش داد يا با قالب هاي كوچك قالب زد و يا در اشكال نامنظم برش داد.

 

 

 


2-روش كار براي خرده ژله شيرنسكافه نيز به همين ترتيب است.


3-براي ژله پايه ابتدا شير و شكر را روي حرارت متوسط گذاشته تا شكر در شير حل شود سپس از روي حرارت برداشته بعد از چند دقيقه خامه و وانيل را افزوده و مخلوط مي كنيم، از آخر پودر ژلاتين را كه در 3 قاشق آب حل كرده و روي بخار آب گذاشته تا كاملا ژلاتين در آب حل شود را اضافه مي كنيم.


4-حال خرده ژله هاي آماده شده را در قالب مورد نظر ريخته و ژله پايه را كه قبلا در يخچال گذاشته بوديم تا نيم بند شود را به آن اضافه مي كنيم و در يخچال به مدت 6 ساعت مي گذاريم ، بعد از اين زمان لبه هاي ژله را با چاقو ار قالب جدا كرده و قالب را يك لجظه در آب جوش گرفته و در ظرف مورد نظر بر مي گردانيم.
مي توان بر عكس عمل نمود به اين ترتيب كه اول ژله پايه را در قالب ريخت و در يخچال گذاشت ، بعد از اينكه نيم بند شد خرده ژله ها را به آن اضافه مي كنيم و ژله را كمي مخلوط مي كنيم تا خرده ژله ها در همه جاي قالب پخش شود.

5-بعد از بستن دسرلبه هاي آنرا از قالب جدا كرده و قالب را يك لحظه در آب جوش گرفته و در ظرف مورد نظر بر مي گردانيم.

تصاوير بيشتري از اين دسر را كه در 3 قالب مختلف درست شده است در زير مشاهده مي نماييد.

jelemozaeik4

jelemozaeik2

jelemozaeik3

 سايت ملك بانو

(0) نظر
برچسب ها :
12
ژله آناناس و انار

با كمي ابتكار و جابجايي در مواد اوليه مي توانيد براحتي دسر هاي مختلفي را با مزه ها و اشكال گوناگون درست كرد. اضافه كردن خود ميوه ها با اشكال متفاوت در داخل ژله هاي ديگر ميوه ها نيز يكي از اين راه ها محسوب مي شود. طرز تهيه دو نوع از اين ژله هاي راحت را مي توانيد در ادامه مطلب مشاهده كنيد.ن

ن

 

 

ژله آناناس حلقه اي

مواد لازم 
كمپوت آناناس گرد : 1 عدد
ژله انار : 1 بسته
شيشه خالي نوشابه خانواده : 1 عدد

طرز تهيه
مرحله 1- ژله انار را مانند دستور گفته شده روي جلد درست نموده به اين ترتيب كه ابتدا پودر ژله را در يك ليوان آب جوش خوب حل نموده سپس يك ليوان آب سرد افزوده و در يخچال گذاشته تا نيم بند شود.
مرحله 2- حلقه هاي آناناس را در دبه خالي نوشابه خانواده كه قبلا بريده ايم گذاشته و ژله نيم بند را روي آناناس ها ريخته و در يخچال گذاشته تا ببندد.
مرحله3- براي در آوردن ژله دبه را چند لحظه در آب گرم گذاشته و به كمي فشار دست در ظرف مورد نظر بر مي گردانيم.

نكته
مي توان ژله را به همان شكل استفاده نمود و يا حلقه حلقه برش داد.

ژله انار

مواد لازم
انار : 1 عدد، دان شده
ژله رنگ روشن مانند انبه يا آناناس : 1 عدد
قالب به دلخواه

طرز تهيه
مرحله 1- پودر ژله را در يك ليوان آب جوش حل كرده سپس يك ليوان سرخالي آب سرد افزوده و در يخچال گذاشته تا كمي نيم بند شود.
مرحله2- انار هاي دان شده در قالب مورد نظر ريخته و ژله را روي آن مي ريزيم و مقداري با هم مخلوط نموده تا ژله به همه جاي آن برسد سپس در يخچال قرار داده تا كاملا بسته شود.
مرحله 3-براي برگرداندن ژله يك لحظه در اب گرم قرار داده و در ظرف مورد نظر بر مي گردانيم.
در اينجا از قالبي استفاده شده كه كف نداشته است و براي بيرون آوردن ژله فقط از چاقو استفاده شده است.

تصويري از اين دو ژله را باهم در زير مشاهده مي كنيد.

سايت ملك بانو

(0) نظر
برچسب ها :
12
X