کوفته کباب هندی


مواد لازم:
گوشت چرخ*کرده نیم کیلوگرم
پیاز سه عدد
آرد یک قاشق غذاخوری
هویج پخته دو عدد
نخودسبز و لوبیا سبز پخته شده یک فنجان
گوجه*فرنگی و فلفل*قرمز هندی از هرکدام یک عدد
کره 50 گرم
آب یک فنجان
تخم*مرغ یک عدد
نمک و روغن به میزان لازم
سیر رنده شده به میزان لازم
ادویه شامل: پودر تخم*گشنیز، زنجبیل، پودرسیر، زردچوبه و کاری به میزان لازم
طرز تهیه :
ابتدا گوشت را با آرد و یکی از پیازهای رنده شده و ادویه که از قبل مخلوط کرده*ایم، به همراه نمک و تخم*مرغ ورز داده و آن را به شکل کباب*های کوچک و گرد درمی*آوریم و می*گذاریم نیم*ساعت بماند، سپس در روغن سرخ می*کنیم. یکی دیگر از پیازها و سیر رنده شده را با زردچوبه و روغن* سرخ می*کنیم، سپس درون گوجه*فرنگی رنده شده آب و نمک می*ریزیم، وقتی جوشید کوفته*ها را در آن ریخته، می*گذاریم بپزد تا آب آن کشیده شود.

هویج*ها را خرد کرده و با لوبیاسبز، نخودسبز و پیاز نگینی خرد شده به همراه کره سرخ می*کنیم، آن*گاه فلفل*قرمز را حلقه*ای خرد کرده روی آن می*ریزیم و بعد از سه دقیقه گاز را خاموش می*کنیم. ابتدا کوفته*ها را در ظرف چیده، آنگاه مخلوط سبزی*های آماده شده را کنار آن ریخته و سرو می*کنیم.
(0) نظر
برچسب ها :
7
غذاي پاستا

غذاي پاستا

 مواد لازم : سيب زميني= 250 گرم كره= 2 قاشق سوپخوري سير =2 عدد گوشت گوسفند= 100 گرم قارچ= 100 گرم جعفري ساطوري شده= 1 قاشق سوپخوري ماهي كولي= 4 عدد زيتون سبز= 12 عدد پياز داغ عسلي= 400 گرم روغن زيتون= 2 قاشق سوپخوري پنير پيتزا= 1 قاشق سوپخوري

طرز تهيه :

پيازها را خرد كرده و در مقداري كره سرخ نمائيد سپس سيرها را خرد كرده با مقداري قيمه گوشت گوسفند و 100 گرم قارچ خرد شده و قدري جعفري ساطوري شده و چهار قطعه ماهي كولي و 12 عدد زيتون بي هسته مخلوطش كنيدآنگاه در ظرف جداگانه 400 گرم اسپاگتي پخته شده را با روغن زيتون مخلوط كرده آنرا هم بزنيد و مخلوط فوق تاذكر را رويش بريزيدمطابق معمول چند قاشق پنير رنده شده رويش بريزيد و گرم گرم ميل كنيد

اميدوارم استفاده لازم را ببريد

(0) نظر
برچسب ها :
15
کافه گلاسه

کافه گلاسه


 

 

مواد لازم:

شیر  نصف لیوان
بستنی نصف لیوان
شکر  یک قاشق سوپخوری
نسکافه یک قاشق غذاخوری

 

 

 

طرز تهیه:

 شیر  و شکر و نسکافه را می جوشانیم و بعد از خنک شدن آن را در لیوان و یا در گیلاس پایه بلند ریخته و در یخچال قرار می دهیم تا کاملاً خنک شود. در این مرحله بستنی را به آن اضافه می کنیم و با خامه و کمی پودر پسته روی بستنی را تزئین می کنیم.

(0) نظر
برچسب ها :
15
X